Функції повсякденного самоменеджменту
Самоменеджмент розглядає управління власною доцільною діяльністю в реальному світі (при досягненні поставлених цілей) і при цьому управління людським організмом (при рішенні задач самоорганізації, саморегулювання і самовиховання і т.п.).
Відомо, що усім видам управління властиві однакові формальні ознаки. Першою такою ознакою є наявність в управлінні визначеної структури, організації. Уже сам термін “управління” припускає наявність суб'єкта, який управляє, і об'єкта, яким управляють. Особливістю самоуправління є сполучення суб'єкта (керуючої системи) і об'єкта управління (керованої системи) в одній людині. У цьому і полягає більша складність управління собою, ніж іншими. Проблема криється в незнанні нами своєї керуючої і керованої системи, своїх потенційних можливостей, своїх самоуправлінських характеристик.
Як і управління взагалі, самоуправління як процес характеризується циклічністю (рис.6.5). характеристик.
Рис. 6.5 Циклічність процесу самоуправління (самоменеджменту).
У У процесі інформаційного циклу відбувається збір і обробка інформації про стан організму і навколишньої дійсності. Працює мозок менеджера (людини), який створює модель світу, навколишньої дійсності та подається інформація наступному циклові.
Логіко-аналітичний цикл характеризується розумовими операціями, які відбуваються в головному мозку. Вирішуються задачі, зв'язані з прийняттям різних рішень, здійснюється планування життєдіяльності, складання програм дій у різних ситуаціях.
Організаційний цикл характеризується залученням усієї центральної нервової системи, яка управляє не тільки вирішенням “зовнішніх” задач, але і доцільною діяльністю зі самоврядування внутрішніх процесів в організмі.
Процес діяльності менеджера можна характеризувати з точці зору форми, змісту, організації, технології. Зміст визначається сутністю самоменеджменту, його цілями, функціями, механізмами і т.д. Специфіка змісту зв'язана з особливостями життєдіяльності людини.
Організація процесу самоменеджменту характеризується взаємозв'язком, взаємозумовленістю стратегічної самоорганізації з повсякденною самоорганізацією, взаємозв'язком цілей, стратегії, тактики з функціями і засобами самоменеджменту конкретної людини.
З погляду технології процес самоменеджменту являє собою циклічний процес одержання інформації про стан організму і навколишнього середовища; її переробки, аналізу, синтезу і реалізації функцій управління.
Аналіз процесу самоменеджменту дозволяє виділити наступні основні функції самоменеджменту: інформаційну, формування цілі, прийняття рішення, планування, організації, самомотивації регулювання, контролю і інтеграційно-координуюча.. (мал.6.6)
Рис.6.6 Система основних функцій самоменеджменту
Нагадуємо, що під функціями, у даному випадку самоменеджменту, розуміються види діяльності, що відокремилися, які характеризуються рядом специфічних особливостей. Усі функції, як категорії теорії самоуправління, зв'язані з цілями, базуються на вимогах (принципах) об'єктивних законів, керуючих людиною.
Інформаційна функція
Інформаційна функція призначена для формування інформаційної бази про стан нашого організму і результатів нашого впливу на навколишнє середовище і стан цього середовища.
Інформація надходить від усіх видів рецепторів (поточна інформація), витягається з пам'яті, як результат функціонування центральної нервової системи і з генної пам'яті людини.
Інформаційна функція взаємозалежна і взаємодіє з усіма функціями самоменеджменту. Кількість, якість і своєчасність інформації визначає порядок і ефективність діяльності менеджера, його самопочуття, робить щасливим або навпаки. Вплив інформації на наше життя проявиться при вивченні інших функцій самоменеджменту.
На закономірностях інформаційного забезпечення нашого організму побудовані багато технік і технології, методи самоменеджменту.
Дата добавления: 2016-02-20; просмотров: 1611;