Права претендента на посаду, який проходить процедуру тестування

· Роботодавець має право вирішувати як організувати відбір кандидатів, яких фахівців та які послуги залучати. Однак брати плату за проходження тесту він не має права.

· Іноді, крім тестів, претенденту можуть запропонувати різноманітні анкети, заповнення яких ініціюється сторонніми організаціями (наприклад, соціологічні або рекламні опитування). Якщо на бланку анкети авторство не вказано, то, перш ніж відповідати, претендент має право поцікавитися, хто є укладачем листа опитування та яке відношення цей документ має до вирішення питання про найм.

· Необхідно пам'ятати про різницю між тестуванням і роботою в режимі випробувального терміну, на умовах тимчасового найму.

· Перше повинно проводитися в стислі терміни – йому відводиться лічені години. Якщо, наприклад, запрошуючи працівника для набору текстів на комп'ютері, запропонували попрацювати годину для перевірки на швидкість, то це можна прийняти за тестування, тому грошова компенсація не видається.

· Якщо ж пропонують попрацювати день-другий, то це вважається тимчасовою роботою, яка повинна бути оплачена.

· Претендент має право ознайомитися з результатами тестування [1].

· Компанія-роботодавець має право не повідомляти претенденту детальні результати тестування. Як правило, оскаржити в будь яких інстанціях відмову від найму на роботу пов'язану з тим, що претендент не зумів пройти тестування, практично неможливо. Винятком можуть бути випадки, коли були задані питання, що не мають відношення до професійних якостей (наприклад, такі, що стосуються особистого життя, політичних поглядів тощо).

· Тестування проводиться виключно на добровільній основі і тільки з відома претендента. Відповідно, він має право від нього відмовитися.

· Процедура тестування не має права спричиняти моральну шкоду особистості (згідно з етичним кодексом психологів в Україні).

· Тестування на поліграфі (детекторі брехні) в Україні законодавчо не заборонено, однак воно повинно бути добровільним.

Розуміння того, для чого роботодавцям потрібні процедури тестування, знання видів та специфіки різних видів тестів, використання рекомендацій з підготовки до проходження тестування та застосування своїх прав під час його проходження, є важливими чинниками успішного працевлаштування випускників ВНЗ різних професійних спрямувань.

 

 


ТЕМА 7

ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОХОДЖЕННЯ СПІВБЕСІД
(ТЕЛЕФОННИХ ІНТЕРВ’Ю)

 

7.1. Співбесіда як вирішальний етап працевлаштування

7.2. Види співбесід із роботодавцями та методики їх проведення

7.3. Підготовка і проходження співбесіди із роботодавцем випускником ВНЗ

7.4. Телефонний скрінінг при прийомі на роботу

 








Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 757;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.