Попередня підготовка до проходження тестування на здобуття вакантної посади випускниками ВНЗ

 

Якщо претендент на посаду бажає успішно пройти тестування, то до проходження тесту необхідно ретельно підготуватися.

Рекомендації по підготовці до проходження тестування:

1. Пройти тренувальний тест в домашніх умовах для того, щоб зрозуміти тип задач і правильно розподілити свій час на тестуванні. Приклади тестів можна завантажити з сайтів компаній-роботодавців. Для максимального наближення до реальної ситуації, бажано вирішити завдання протягом вказаного терміну.

2. Варто врахувати, що під час випробування, можливо, й не буде використовуватися класичний тест, оскільки багато організацій розробляють свої власні методики. Це дає можливість роботодавцю збільшити надійність тестування за допомогою неможливості попереднього ознайомлення з тестами, врахувати характерні ознаки конкретного підприємства, а також специфічні вимоги до вакансії. Претенденту потрібно бути готовим до таких несподіванок.

Проте спеціальні, розроблені на конкретному підприємстві тести за структурою подання питань, в будь-якому випадку, будуть знайомі. Можливо в них змінюватимуться умови задач. Якщо претендент вже проходив тести самостійно та знайомий зі структурою багатьох з них, потрібно буде тільки застосувати отриманий досвід на практиці.

3. Важливим є морально і психологічно налаштуватися на проходження тестування. Вважати його як норму при відборі на посаду. Бути впевненим у своїх силах.

4. На тестування потрібно йти добре відпочивши, виключити спиртні напої та фармакологічні препарати, що впливають на свідомість, оскільки самопочуття під час тестування може позначитися на його результатах.

5. Не потрібно здійснювати на себе психологічний тиск як під час підготовки, так і при проходженні тестування.

6. Безпосередньо під час тестування важливо зберігати спокій. Можна створити собі комфортні умови: прийняти зручну позу, ослабити краватку тощо.

7. Необхідно уважно читати або слухати інструкції та не соромитися задавати питання.

8. На початку тестування краще витратити трохи часу на швидке ознайомлення з тестом і почати з тієї частини, яка здається найпростішою. До складних задач можна повернутися пізніше, якщо це дозволяють умови процедури тестування.

9. Навіть якщо завдання тесту, на перший погляд, будуть здаватися непосильними, не треба капітулювати одразу. Краще спробувати пройти випробування до кінця. Подібний досвід у будь-якому випадку буде корисним надалі. Наприклад, можна оцінити свій рівень знань в тій або іншій області своєї діяльності та окреслити шляхи доповнення знань.

10. Краще заповнювати форму з тестом акуратно: писати відповіді тільки у відведених для них місцях і прагнути не робити власних поміток на бланку. Якщо для цього додатково необхідний папір, можна попросити його.

11. Якщо потрапило важке завдання, краще завчасно не засмучуватися. Можливо, це завдання ніхто не вирішить, тому що воно виявиться складним для всіх. Або, можливо, воно не матиме вирішального значення в результаті.

12. Якщо тестування триває більше, ніж півтори години та включає в себе декілька методик, важливо між ними робити невеликі інтервали.

13. Не потрібно згадувати про попередні невдачі, якщо вони викликають страх. До тестування можна підійти з гумором. Наприклад, спокійно налаштувати себе на те, що на 20 спроб працевлаштуватися буде тільки одна позитивна. І чим швидше буде 19 відмов, тим швидше буде працевлаштування.

14. Не варто прагнути «підстроюватися» під ті результати тестування, які, як здається, підійдуть для даної вакансії. По-перше, в професійних тестах немає таких понять як «хороша» або «погана» людина. Є просто певний набір особистих якостей характеру, якими корисно володіти, знаходячись на певній посаді. По-друге, існує захист від спотворень з боку того, хто тестується, шкалами достовірності.

Інакше менеджеру з персоналу буде складно сказати щось визначене про претендента, але те, що підсумок недостовірний – буде однозначно зрозуміло.

15. З іншої сторони, менеджер з персоналу (психолог, рекрутер) повинен бути професіоналом високого класу, що не завжди зустрічається на практиці. Тому при проходженні тестування необхідно дотримуватися розумної обережності. Якщо заздалегідь підготуватися, намагатись осмислити методики тестування, це допоможе захистити себе від непрофесійного підходу та заявити про свою допитливість, гнучкість, цілеспрямованість й уміння аналізувати.

16. При підготовці також потрібно дотримуватися міри. Як правило, менеджери з персоналу вираховують тих, хто «дуже добре» підготувався за жестами та по поведінці. По-перше, такі кандидати намагаються все прорахувати і тому затрачують багато часу на відповіді. По-друге, за результатами тестування у них занадто багато позитивних рис характеру. Щоб уникнути позиціонування себе як ідеальної людини (що, в принципі, є дуже підозрілим), варто притримуватися розумного балансу у відповідях.

17. На рекрутерів погане враження справляють претенденти, які дають тільки «соціально бажані» відповіді, прагнуть виглядати краще. Фальшиві відповіді здатні перешкодити виявленню прихованих можливостей та, по-справжньому, сильних сторін претендента [1].

18. Не потрібно захоплюватися надмірною відвертістю. Це може сигналізувати про неадекватність, екзальтованість. Немає ніякої гарантії, що такий працівник, наприклад, не видасть комерційну таємницю [1].

19. Тобто, відповідаючи на питання тесту, бажано притримуватися золотої середини.








Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 836;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.