Переваги процедури тестування
№ | Переваги | Характеристика |
Стандартизація умов та результатів | Процедура тестування відносно незалежна від кваліфікації виконавця. Однак, для підготовки комплексного висновку по результатам тестування потрібно залучати кваліфікованого спеціаліста з повноцінною вищою психологічною освітою | |
Оперативність і економічність | Типовий тест складається з серії коротких завдань, на виконання кожного з яких потрібно, як правило, не більше півхвилини. Процедуру тестування часто одночасно проходить відразу група претендентів, за рахунок чого відбувається значна економія часу на збір даних | |
Кількісний диференційований характер оцінки тестування | Дрібність шкали і стандартизованість тестування дозволяють розглядати його як «вимірювальний інструмент», що дає кількісну оцінку певним властивостям. Таким чином підвищується об’єктивність відбору | |
Оптимальна трудність | Професіонально розроблений тест складається із завдань так званої «оптимальної трудності». Це досягається за рахунок попередніх випробувань – психометричного експерименту (або пілотажу). Якщо в ході пілотажу стає відомим, що з завданням справляється приблизно половина обстеженого контингенту, то таке завдання вважається вдалим, і його залишають в тесті | |
Надійність | Професійно побудований тест охоплює основні розділи області тестування знань або прояв певного вміння чи здатності. В результаті, можливість отримати неочікуваний позитивний або негативний результат тестування різко скорочується | |
Справедливість | Є найважливішим соціальним наслідком перерахованих вище переваг. Її слід розуміти як захищеність від упередженості дослідника. Професійне тестування ставить всіх в рівні умови | |
Можливість комп'ютеризації | В результаті комп'ютеризації підвищуються всі параметри тестування. Також вона є інструментом забезпечення інформаційної безпеки (достовірності діагностики) |
В багатьох країнах упровадження методу тестів (рівно як і опір цьому впровадженню) тісно пов'язані з соціально-політичними обставинами. Серед рекрутерів та роботодавців також існують супротивники використання тестових методик під час відбору персоналу, оскільки вони сумніваються в істинності результатів.
Однак при всьому різноманітті питань та спірних моментів можна припустити, що з часом практика процедури тестування тільки розповсюджуватиметься. Вона помітно полегшує роботу представників кадрових служб, дозволяючи на початковому етапі виявити та відмовити не схильним до того або іншого роду діяльності кандидатам та відібрати для певної посади тих, хто максимально задовольняє перелік необхідних вимог.
Враховуючи зазначене, можна зробити наступні висновки:
· Тестування – це стандартизований інструмент, який на відміну від, наприклад, інтерв'ю, дає достатньо об’єктивні результати персональної оцінки.
· Використовуючи тестування, рекрутер чи роботодавець отримує можливість оцінити такі характеристики кандидата, як:
- акуратність, старанність, стійкість уваги;
- рівень розумових здібностей, схильність до навчання, швидкість мислення, особливості пам'яті;
- тип особистості, комунікабельність, інтереси, темперамент;
- ділові якості та навички, здатність до управління людьми, схильність до лідерства, уміння швидко орієнтуватися при вирішенні конкретних проблем тощо.
· Тестування – це метод оцінки, який дає загальне уявлення про знання претендента. По його результатах видно, з якими ділянками фахівець стикається частіше, а з якими – рідше.
· При прийнятті рішення про вибір кандидата на посаду, роботодавець використовує різні джерела інформації (резюме, рекомендації, результати тестування та виконання ситуаційних завдань тощо). При цьому частка даних тестування складає, в середньому, 20-30 %.
· Психологічне тестування може використовуватись залежно від вимог до певного співробітника: як до професіонала, як до члена колективу та як до керівника.
· Від ретельного відбору співробітників залежить ефективність та результативність роботи організації, підприємства, установи. Особа повинна бути не тільки професіоналом, але й членом колективу, який поділяє його людські та корпоративні цінності. Серйозне ставлення до процедури тестування зі сторони керівництва компанії надає можливість і кандидату поглянути на неї по-новому.
· На практиці використовуються як бланкові, так і комп'ютерні варіанти тестування кандидатів.
· Працівник, що займається підбором персоналу, може не бути фахівцем з певної спеціальності, однак процедуру тестування розробляють експерти, які мають спеціальну освіту та підготовку. Компетентні психологічні тести складаються групою розробників, інколи – декілька років.
· Результати психологічного тестування повинні інтерпретувати компетентні працівники.
· Як правило, використання тестів добре характеризує компанію, керівництво якої приділяє увагу відбору співробітників та подальшій роботі з персоналом. Найм на роботу відповідних кандидатів з першої спроби може стати для компанії-роботодавця прибутковим. Вважається, що економічні вигоди від цього можуть досягати 6—20% від звичайного рівня продуктивності компанії. В деяких випадках (особливо це актуально для невеликих організацій) правильний відбір персоналу може стати вирішальним чинником, що визначає, чи буде вона одержувати прибуток або зазнавати збитки [8].
· Тестування дає змогу відчутно скоротити витрати на пошук і оцінку персоналу при проведенні масового відбору.
· Усвідомлення переваг та недоліків процедури тестування звільняє всіх (виконавців, замовників, претендентів) як від надмірної надії на процедуру тестування, так і від зневаги до неї.
· Тестування може допомогти пошукачу визначитись зі своїм професійним місцем. Важливо, щоб робота приносила задоволення, адже там ми проводимо більшу частину свого життя.
· Якщо молодий спеціаліст влаштується на роботу, яка відповідатиме не тільки його освіті та анкетним даним, але й особистим здібностям і талантам, то його співпраця з організацією буде взаємно кориснішою для обох сторін.
Для претендентів на посаду процедура тестування, як правило, є стресогенною. Часто це пов’язано з незнанням або нерозумінням того, що відбувається при тестуванні, як його проводять, що означають його результати тощо. Тому ознайомлення з видами тестів та сферами їх застосування може допомогти знизити рівень хвилювання та краще підготовитись до них.
Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 1220;