Джерела самостійного пошуку роботи випускниками ВНЗ

Самостійний пошук роботи випускниками ВНЗ здійснюється з використанням наступних джерел [2, 6]:

1) особиста контактна мережа (ОКМ);

2) оголошення про вакансії в офлайні від роботодавців;

3) розміщення власних оголошень в друкованих засобах масової інформації та соціальних мережах;

4) Інтернет-пошук;

5) сайти підприємств-роботодавців;

6) ярмарки вакансій;

7) пряме ініціативне звернення до роботодавця.

При виборі кожного із зазначених джерел треба враховувати специфічні особливості і правила їх використання.

Особиста контактна мережа

Це джерело підходить активним і комунікабельним пошукачам роботи, які використовують переваги так званого «сарафанового радіо». Умовно особисту контактну мережу можна розділити на три групи:

· категорія людей «ближнього кола» – безпосередньо контактна і особливо зацікавлена (родина, родичі, друзі);

· категорія людей «спільних інтересів», з якими триває спілкування або колись зводили життєві обставини на достатньо тривалий проміжок часу: колишні однокласники, однокурсники, вчителі та викладачі, знайомі за різними спільнотами (курси іноземних мов чи водіння, спортивні клуби тощо);

· категорія «епізодичних» людей, з якими спілкування зараз практично не відбувається, однак їх контакти залишились.

Більше половини вакансій не розміщуються в публічному доступі і закриваються з використанням особистих зв’язків. Все частіше вітчизняні роботодавці, спираючись на досвід зарубіжних колег, практикують систему винагород (премії чи бонуси) за залучення професійних співробітників з числа родичів та знайомих, оскільки вважається, що вони наперед лояльні до підприємства і його корпоративних цілей.

До недоліків працевлаштування через особисті зв’язки належать суб’єктивізм оцінки потреб і можливостей пошукача роботи людьми з ОКМ та його відповідальність перед гарантом, яка може не виправдатись та негативно вплинути на дружні відносини.

Оголошення про вакансії в офлайні (газети, журнали, телебачення, радіо)

Від роботодавців

Перевагами цього джерела є доступність, широка цільова аудиторія, популярність серед великої кількості роботодавців, зокрема, в ситуації, коли виникає необхідність швидкого закриття «гарячих» вакансій і вони вдаються до рубрик друкованих ЗМІ під назвою «Робота терміново».

Вакансія – це не зайняте (вільне) місце в штаті підприємства, установи та організації.

Оголошення про вакансію – це мальовані або текстові, у тому числі написані, надруковані в засобах масової інформації, Інтернет чи на окремих аркушах, повідомлення роботодавців, в якому подається конкретна інформація про вимоги щодо кандидата на вакантну посаду, тобто адресовані певному колу зацікавлених осіб – пошукачів роботи.

Навіть з розвитком інтерактивних технологій більша частина роботодавців все ще продовжує розміщувати вакансії не на пошукових сайтах, а в спеціалізованих журналах і газетах, які автоматично потрапляють до Інтернет-версій останніх: «Aviso.Робота», «Kyiv Post», «VIP-Вакансии», «Робота. Кар’єра. Бізнес» тощо. Переглядати такі оголошення краще у день виходу видання.

Особливу увагу необхідно приділяти вакансіям від:

· нових підприємств, які тільки-но починають завойовувати ринок;

· підприємств, які активно розширюють мережу своїх представництв та філій;

· підприємств, які займають активну позицію на ринку в частині укладання нових договорів, виходу на нові ринкові сегменти чи диверсифікують свою діяльність.

Нетрадиційними офлайн-джерелами є рекламні буклети, довідники про підприємства, інформаційні бюлетені спілок і асоціацій роботодавців, щорічні звіти підприємств, які друкуються безпосередньо роботодавцями і розповсюджуються ними у торговельній мережі. В інтерв’ю керівників підприємств у ЗМІ також можна розгледіти приховану інформацію про відкриті вакансії.

Недоліками пошуку роботи через оголошення в офлайні вважають:

Ø обмежену кількість вакансій (за різними підрахунками – не більше 15% усіх вакансій на ринку праці);

Ø невисоку заробітну плату, що пропонується;

Ø фактор часу, адже в умовах динамічного середовища будь-які дані швидко застарівають, тим більше – на паперових носіях, імовірність шахрайства.

Значна кількість оголошень має фіктивний характер: вони публікуються тільки задля реклами роботодавця як успішної компанії, яка активно розширюється, або з метою введення в оману підприємств-конкурентів неправдивими відомостями про рівень оплати праці персоналу.

Для того, щоб не стати жертвою шахрайських схем працевлаштування і «мережевого маркетингу», треба вміти правильно трактувати зміст оголошень, керуючись при цьому знаннями про найбільш «підозрілі» їх позиції (табл. 2.1).


Таблиця 2.1








Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 2579;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.