Пряме ініціативне звернення до роботодавця
Випускник ВНЗ може безпосередньо звернутись у відділ кадрів підприємств або переслати резюме та супровідний лист засобами електронної пошти на адресу особам, які відповідають за набір персоналу, навіть якщо на даний момент часу вільних вакансій немає. Залежно від кількості обраних критеріїв пошуку роботи конкретного пошукача, перелік підприємств-роботодавців буває достатньо великим і різноплановим за галузевою належністю, видами діяльності і т.д. Тому резюме слід відповідним чином коригувати за принципом «одне резюме – одна вакансія (роботодавець)» і періодично їх дублювати. Роботодавець може поповнити такими резюме кадровий резерв, або запропонувати співбесіду, якщо випускник ВНЗ видасться йому неординарним.
Існує також варіант адресного звернення до роботодавців різних типів, обраних за одним критерієм. Наприклад, якщо пошукач не хоче витрачати багато часу на дорогу до роботи (критерій – зручне місце розташування роботи), він концентрується на максимальній кількості підприємств свого району. Іноді буває так, що схвальні рішення про працевлаштування приймаються роботодавцями, на яких пошукач роботи не розраховував: від районної бібліотеки – про вакантну посаду бухгалтера, від місцевого готелю – про потребу в штатному механіку і т.д.
Перевагами цього джерела працевлаштування є те, що пошукач формує в очах роботодавця образ ініціативної і зацікавленої у роботі саме на нього людини, а також мінімум конкуренції з боку інших кандидатів.
Ще одним способом встановлення контактів із роботодавцем з ініціативи пошукача роботи є так званий «телефонний скрінінг», яким активно користуються підприємства для підбору, переважно, допоміжного та обслуговуючого персоналу, менеджерів нижньої та середньої ланок. Телефонний скрінінг – це технологія телефонної співбесіди, яка передбачає віддалене інтерв’ювання кандидатів на вакантну посаду і є перепусткою на безпосередню співбесіду із роботодавцем. Для отримання цієї перепустки випускник ВНЗ у телефонному режимі повинен продемонструвати за декілька хвилин грамотність мовлення, ввічливість, ерудованість, навики самореклами, вміння чітко та змістовно відповідати на несподівані запитання.
Під час самостійного пошуку роботи випускникам вищих навчальних закладів треба також врахувати той факт, що підприємства різної організаційно-правової форми власності спираються на різні джерела пошуку персоналу (рис. 2.2). Із врахуванням цієї інформації треба будувати власний план працевлаштування та розставляти пріоритети при виборі напрямків пошуку.
Рис. 2.2. Джерела пошуку персоналу залежно від форми власності підприємства
*джерело: [4]
Описані вище джерела пошуку роботи не варто використовувати поодинці. Успішна реалізація стратегії працевлаштування випускника ВНЗ вимагає їх комбінаторного поєднання у тих варіаціях, які відповідають змісту обраної стратегії та сприяють максимальному досягненню стратегічних цілей пошуку роботи.
Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 991;