Додаткова інформація пошукача роботи в резюме
№ | Тематичний блок | Зміст |
Рівень володіння мовами | За категоріями: 1. професійно (advanced) 2. середній рівень (intermediate) 3. вище середнього (higher intermediate) 4. базовий (basic) 5. технічний (technical) 6. вільно – для рідної мови | |
Навики роботи з персональним комп’ютером | За категоріями: 1. користувач 2. впевнений користувач 3. досвідчений користувач 4. експерт Вказати рівень знань стандартних офісних програм (Word, Excel, Internet тощо) і спеціалізованого програмного забезпечення, у тому числі навики програмування, за необхідності – швидкість друку | |
Водійський досвід | Вказати категорію прав водія, тривалість водійського стажу, наявність власного авто, за необхідності – його марку |
Закінчення табл. 5.2
Інша додаткова інформація | Відношення до відряджень: у випадку позитивного відношення можна повідомити роботодавця про наявність закордонного паспорту та відкритих віз Рівень володіння оргтехнікою і офісними АТС Наявність санітарної книжки Без шкідливих звичок Дані про сімейний стан: заміжня (незаміжня), одружений (неодружений), наявність дітей Інтереси (хобі): 2 – 3 захоплення, якщо вони вигідно характеризують спосіб життя пошукача роботи Вік (кількість повних років) або дата народження |
Деяка додаткова інформація з табл. 5.2 у розрізі конкретних професій повинна знаходитись в пункті «Професійні навики і досягнення»: для перекладачів, співробітників міжнародних компаній, туристичних агенцій – тематичний блок «Рівень володіння мовами» (вказати назви курсів, кількість балів офіційних тестів, кількість академічних годин навчання); для системних адміністраторів, програмістів, web-дизанерів, спеціалістів ІТ – тематичний блок «Навики роботи з персональним комп’ютером».
Сучасні рекрутери відзначають, що обсяг інформації про сімейний стан пошукача роботи, його хобі та особисті уподобання повинен бути мінімальним, або загалі не зазначатись через відсутність її безпосереднього зв’язку з робочим процесом. Крім того, згідно Закону України «Про зайнятість населення» [2] роботодавцям забороняється для здійснення добору працівників вимагати від них відомості про приватне життя.
8. Особисті та/або ділові якості. Інформація про особисті та ділові якості пошукача роботи є індивідуальною і залежить від конкретної ситуації працевлаштування. Основне призначення даного пункту резюме – сформувати позитивний імідж кандидата на вакантну посаду, безпрограшний в очах потенційного роботодавця.
Кожен із восьми виділених пунктів резюме має неоднаковий факторний вплив на прийняття рішення роботодавцем. Так, за результатами досліджень спеціалістів порталу rabota.ua [1], предметом якого стала фіксація статистики роботи рекрутерів з резюме в мережі Інтернет, встановлено, що:
· перш ніж прийняти рішення щодо кандидата на вакантну посаду, HR-менеджер витрачає в середньому півтори хвилини на перегляд резюме.
Висновок: інформацію в резюме слід викладати стисло, структуровано і читабельно.
· більше половини цього часу роботодавець витрачає на вивчення мети, досвіду роботи і професійних навиків.
Висновок: варто розписувати ці пункти більш детально, адже вони привертають увагу.
· цікаві (оригінальні) резюме не дочитуються до кінця, а переглядаються пізніше, більш уважно.
Висновок: пошукачу роботи необхідно приділити достатньо часу і зусиль на оригінальність викладення інформації в резюме та його зовнішнє оформлення.
Щодо останньої позиції, а саме: оригінального зовнішнього оформлення резюме, то у світовій практиці працевлаштування можна знайти ряд цікавих і креативних зразків цього виду ділового паперу, як наприклад на рис. 5.2 – 5.5 (ілюстрації запозичені з [3]).
Рис. 5.2. Креативне резюме маркетолога
Рис. 5.3. Креативне резюме копірайтера
Рис. 5.4. Креативне резюме інженера-конструктора
Рис. 5.5. Креативне резюме технолога
Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 1159;