Пошук роботи шляхом створення профілю у фахових соціальних мережах

 

Однією з важливих функцій соціальних мереж є пошук роботи. Розглянемо особливості використання соціальних мереж з цією метою.

Досить важливим аспектом при цьому є умовний поділ соціальних мереж на професійні та непрофесійні. Визначити, до якого з двох перелічених вище типів відноситься соціальна мережа, можна проаналізувавши сторінку учасника цієї онлайн-спільноти. Слід звернути увагу на інформацію у профілі учасника, а також на зміст його повідомлень.

Профіль є особистою сторінкою учасника соціальної мережі, яка містить інформацію про нього.

Якщо профіль учасника містить інформацію про його освіту, професійний досвід, а повідомлення носять професійний характер, - це професійна соціальна мережа.

Якщо ж профіль учасника містить мінімум інформації про власника, і ця інформація стосується, переважно, захоплень останнього, а його повідомлення мають неформальний характер спілкування з друзями, - це непрофесійна соціальна мережа.

Враховуючи вище перелічені особливості, такі соціальні мережі, як ВКонтакте і Одноклассники, незважаючи на величезну аудиторію, краще використовувати виключно як допоміжні Інтернет-ресурси. Профілі цих мереж не передбачають можливості вказувати необхідні професійні дані. Отже, такі соціальні мережі шукачу доцільно використовувати для повідомлення знайомих про свій намір знайти роботу.

Найбільш ефективними мережами для пошуку роботи є професійні соціальні мережі, наприклад LinkedIn. У таких соціальних мереж є потрібна аудиторія користувачів і технічні можливості, які допомагають шукачу знайти саме те, що йому потрібно. У цій соціальній мережі можна використовувати свій профіль як резюме, вказуючи сферу своєї діяльності, освіта та місця роботи, а також свої ділові знайомства серед користувачів цієї мережі. Таким чином, про шукача легко зможе дізнатися будь-яка людина, яка знайома з вашими колегами.

У деяких соціальних мережах користувачеві надається можливість самому шукати роботу, у деяких – користувача знаходять зацікавлені люди.

Більшість професійних соціальних мереж передбачають створення користувачем свого особистого профілю.

Особистий профіль у професійній соціальній мережі – це сторінка користувача, на якій він може представити інформацію про свій досвід роботи та професійні навички.

В процесі створення профілю важливо заповнити його якомога повніше – особливо, якщо шукач має намір використовуєте соціальну мережу для пошуку роботи. Чим вища повнота заповнення профілю, тим більше у нього шансів з'явитися в результатах пошуку. Наприклад, у профілі доцільно зазначити перелік комп’ютерних програм, якими володіє шукач. Так потенційні роботодавці зможуть натрапити на ваш профіль, коли виконуватимуть розширений пошук на основі цих ключових слів.

Для забезпечення пошукової оптимізації профілю шукача доцільно включити до його змісту наступну інформацію:

· сфера професійної діяльності;

· поточне місце роботи з описом діяльності;

· мінімум два попередніх місця працевлаштування;

· відомості про освіту;

· комп’ютерні програми, якими володіє користувач;

· профільне фото;

· контакти знайомих осіб у соціальній мережі;

· контактна інформація;

· резюме.

Для того, щоб додати до свого профілю контакти знайомих осіб, шукачу необхідно розширити своє коло знайомих у соціальній мережі.

Перш за все, необхідно виконати ряд основних пошуків, щоб знайти людей, яких ви знаєте по імені і запросити їх до свого кола знайомих. Ви можете надіслати повідомлення разом із запрошенням, щоб зробити зв'язок більш персоналізованим.

Після того як ви здійснили декілька контактів, переходьте до сторінки «Люди, яких ви можливо знаєте». Після того, як користувач почне розширювати коло своїх знайомих, у більшості професійних соціальних мереж система автоматично запропонує додаткові пропозиції, проаналізувавши контакти нових членів вашого кола знайомих.

Сучасні професійні соціальні мережі мають високий рівень інтеграції з популярними Інтернет-сервісами, що дає змогу підвищити ефективність пошуку знайомих у мережі. Так користувач може імпортувати адреси електронної пошти зі свого e-mail до профілю у соціальній мережі, і система автоматично здійснить пошук знайомих за адресами їхніх електронних поштових скриньок. Али при цьому користувачу необхідно враховувати, що це може утворити величезний список людей, особливо якщо електронна пошта, наприклад Gmail, як правило, зберігає всі адреси, з якими ви коли-небудь з'єднувалися.

Ще одним корисним інструментом пошуку роботи через соціальні мережі є можливість для користувачів створювати власні групи або приєднуватись до вже існуючих.

Група у професійній соціальній мережі – це утворення, в якому професіонали та експерти можуть обмінюватися контентом, запитувати порад, шукати або запрошувати на роботу і спілкуватися з іншими учасниками. Користувачі можуть утворювати групи, наприклад, за сферою професійної діяльності, за назвою технології, яка використовується ними в роботі, за назвою компанії, в якій вони працюють тощо.

Групи у професійних соціальних мережах поділяються на відкриті, з вільним доступом для будь-якого користувача, і закриті. Для всупу до останніх, користувач має пройти процедуру аутентифікації адміністратора відповідної групи.

Отже кожен користувач може створити свою власну групу. Власник групи може призначити адміністратора групи і модератора, які відповідають за перебіг дискусії, підгрупи і настройки тощо.

Користувачами професійних соціальних мереж можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Користувачі мережі можуть стежити за діяльністю та новинами від компаній у соціальній мережі.

Сторінки компаній містять загальну інформацію, наприклад, бізнес-огляд, список співробітників і згадки про компанію у пресі. Багато компаній також вирішують публікувати наявні вакансії на своїх сторінках, а деякі навіть заохочують заявників звертатися через соціальну мережу.

Пошук роботи є однією з найцінніших можливостей професійних соціальних мереж. Все більше і більше компаній заохочують кандидатів влаштуватися на роботу через соціальні мережі, через високу довіру до соціальної мережі і простоту у використанні.

Для пошуку вакансій у соціальних мережах, зазвичай, відведено окремий розділ де шукач має змогу здійснити розширений пошук доступних робочих місць за ключовим словом, назвою, місцем розташування, назвою компанії, рівнем зарплати і галуззю промисловості.

Створюючи профіль у соціальній мережі, шукачу необхідно звернути увагу на те що в певних професійних спільнотах прийнято підтримувати постійні внутрішньогрупові відносини, адже будучи знайомим з декількома представниками групи, користувач вважається знайомим з усіма її учасниками[2].

Існує практика, коли HR-менеджери знаходять цікавих їм людей через тематичні співтовариства і участь в професійних дискусіях, додають їх у друзі і поволі з'ясовують, як потенційний кандидат відноситься до зміни місця роботи. Якщо кандидат зацікавлений, справа переходить до дзвінків і приватного спілкування на співбесіді.

З метою привернення уваги HR-менеджерів до свого профілю, доцільно вказати в ньому свої інтереси, освіту, наявність сертифікатів, досвід роботи. За статистикою близько третини менеджерів з персоналу приймають рішення відмовити в прийомі на роботу співробітникам після ознайомлення з їх профілями в соціальних мережах. З іншого боку, одна четверта частина менеджерів, які шукають потенційних співробітників за допомогою соціальних мереж, стверджують, що саме профілі кандидатів привертають їхню увагу і спонукають зробити ділову пропозицію про співробітництво.

Найефективнішим пошук роботи через соціальні мережі є для фрілансерів. Більшість професійних пропозицій стосуються тимчасової роботи, наприклад, під разові проекти. Кількість вакансій на постійну зайнятість складає близько всього третини від загальної кількості.

Найважливішим плюсом соціальних мереж є актуальність інформації. Як тільки вакансія закривається, або змінюються умови роботи, відповідні зміни вносяться на Інтернет-сторінку соціальної мережі.

Спілкуючись у соціальних мережах, користувачу слід проявляти особливу обережність у розмовах про компанію, у якій він працює або працював раніше. Адже серед HR-менеджерів існує також практика моніторингу блогів підлеглих, щоб перевірити їх надійність і дізнатися те, про що зазвичай не говорять на нарадах. Пропозиція про роботу також може бути такою приманкою. У випадку, якщо у шукача закрались такі підозри, йому не варто вдаватися в подробиці про своє робоче місце, і уникати листування, наполягаючи на особистій зустрічі. Наймати спеціальних шпигунів поки що накладно для будь-якого начальника.

Обережність у веденні особистих сторінок важлива не лише для учасників професійних соціальних мереж, але й для тих, чий блог роботодавець легко може знайти за контактними даними. Веселі фотографії з останньої вечірки і опис способів ухилитися від нудної роботи, напевно, побавлять ваших друзів, але й можуть принести вам багато гострих відчуттів, якщо ваш начальник виявиться просунутим користувачем. Втім, не варто надто лякатися того, що в Інтернеті можна знайти про вас щось неприємне. Основне враження ви все одно справляєте на співбесіді. Просто будьте послідовні у своїх діях.

Також корисно використовувати різні блоги для особистого та професійного спілкування.

Найефективнішим пошук роботи через соціальні мережі буде для менеджерів, представників творчих і технічних спеціальностей, ті, чия робота пов'язана з Інтернетом, білих комірців. За рахунок того, що за родом своєї діяльності кандидати сфери фінансів, рекрутингу, маркетингу та реклами часто стикаються з Інтернетом, їм легше знайти собі відповідне запрошення на роботу через соціальні мережі. Також вони більш чутливі на пропозиції роботодавців[2].

Для того, щоб визначити, чи варто саме вам влаштовувати свою кар'єру за допомогою соціальних мереж, необхідно мати позитивні відповіді на наступні питання:

· Ваша спеціальність передбачає моніторинг Інтернету, збір інформації та спілкування з людьми?

· Ви гіпер-комунікабельні, і вам не важко буде приділяти кілька годин на тиждень оновленню записів, коментуванню учасників та участі в дискусіях?

· Ви здатні одночасно успішно займатися кількома проектами?

· У вас багато знайомих, які готові надати вам професійні рекомендації?

Насамкінець, наведемо список найбільш популярних соціальних мереж: www.linkedin.com; www.xing.com; www.facebook.com; www.moikrug.ru; www.twitter.com; www.livejournal.com; www.vkontakte.ru; www.webby.ru.

 

Контрольні запитання

1. З яких етапів складається загальний алгоритм пошуку роботи через Інтернет?

2. Які презентаційні матеріали необхідно використовувати під час пошуку роботи через Інтернет?

3. Охарактеризуйте типові помилки, які допускають шукачі при відправці презентаційних матеріалів потенційному роботодавцю.

4. Розкрийте особливості проходження співбесіди у вигляді відео-конференції.

5. Назвіть три основні категорії сайтів з питань працевлаштування.

6. Розкрийте зміст класифікації Інтернет-ресурсів з питань працевлаштування за типами.

7. Яку інформацію доцільно включити до змісту профілю шукача для забезпечення його пошукової оптимізації?

8. Назвіть основний критерій відбору інструментів пошуку вакансій.

9. Яких рекомендацій слід дотримуватися при створенні власного профілю у професійній соціальній мережі?

10. Для представників яких професій пошук роботи через соціальні мережі є найефективнішим?

 

Глосарій

HR (з англ.: «Human Resources» – людські ресурси) – стійкий вираз, яким позначають кадрові ресурси компанії, спеціалістів по роботі з персоналом та кадрові служби підприємств.

IT (інформаційні технології) – сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.

Агрегатор – об’єкт, який агрегує, збирає, групує інші об'єкти в категорію більш високого рівня.

Вакансія – не зайнята посада в штаті компанії.

Група у професійній соціальній мережі – це утворення, в якому професіонали та експерти можуть обмінюватися контентом, запитувати порад, шукати або запрошувати на роботу і спілкуватися з іншими учасниками.

Інтернет-портал – це Інтернет-ресурс, що надає максимально широкий спектр послуг, які відповідають потребам середньостатистичного користувача мережі..

Інтернет-ресурс – сайт в мережі Інтернет.

Профіль у соціальній мережі – інформаційна сторінка з відомостями про її власника.

Соціальна мережа – Інтернет-ресурс, призначений для спілкування онлайн.

Тести








Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 1831;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.014 сек.