Особливості змісту базової програми з фізичного виховання.
У Законах України: «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про фізичну культуру і спорт», говориться про те, що фізичне виховання студентів – одне з основних напрямків вищої гуманітарної освіти.
Навчальні програми з фізичного виховання студентів – основа державного освітнього стандарту фізичного виховання.
Вони розробляються для кожного освітньо-кваліфікаційного рівня підготовки окремо. При цьому базова програма з фізичного виховання у вузах I-II рівнів акредитації (кваліфікаційний рівень «молодший фахівець»; підготовка здійснюється в коледжах), III-IV рівень акредитації («бакалавр», «фахівець», «магістр»; підготовка ведеться у ВУЗах) є нормативною.
Таким чином, фізичне виховання входить у число дисциплін обов'язкових для вивчення у ВУЗі.
Слід зазначити, що фізичне виховання тісне пов’язане з дисциплінами загальноосвітнього та соціально-гуманітарного циклу.
Відповідно до нині діючих «Державних вимог» до навчальних програм з фізичного виховання в системі освіти, вузи, спираючись на навчальний план і базову навчальну програму розробляють свої робочі програми з фізичного виховання, з огляду на: особливості регіону, традиції, географічні умови, матеріально-технічне і кадрове забезпечення, а також ОКХ (освітньо-кваліфікаційну характеристику профілю підготовки фахівців визначеного рівня «молодший фахівець», «бакалавр», «фахівець», «магістр»).
Кваліфікація «бакалавр» припускає оволодіння професійними навичками самостійної діяльності на базі широкої і спеціалізованої фундаментальної підготовки.
Метою занять фізичною культурою для студентів І курсу є адаптація до інтенсивної інтелектуальної діяльності.
Академічні заняття регламентуються навчальним планом ВУЗу і складають 4 години на тиждень на І-му і ІІ-му курсах (140 годин у рік); до 2-х – 4-х годин у тиждень на ІІІ і IV курсах (70-140 годин).
Зміст базової програми з фізичної культури у ВУЗі складають 3 розділи:
- теоретичний;
- практичний;
- контрольний.
Дата добавления: 2016-04-22; просмотров: 1246;