Доходи залізниць від перевезень
На залізничному транспорті основна частина перевезень виконується у прямому сполученні за участю декількох залізниць. Провізна плата стягується з відправників вантажів і пасажирів на залізниці відправлення за весь шлях до станції призначення незалежно від того, відбувається перевезення у межах однієї чи декількох залізниць. У зв'язку з цим кошти, отримані за перевезення підрозділами залізниці – відправника, не є доходами. Вони одержали назву "дохідні надходження". Дохідні надходження належать тим залізницям, що беруть участь у перевезенні.
Дохідні надходження – це платежі, нараховані за перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу, пошти і зв'язані з ними послуги, що підлягають розподілу між залізницями, що беруть участь у перевезенні.
Дохідні надходження акумулюються на розподільних рахунках і централізованому розподільчому рахунку Укрзалізниці, відкіля надходять на рахунки залізниць у розмірі належних їм доходів.
Доходи від перевезення – це кошти, що належать залізниці за виконані в її межах перевезення і зв'язані з ними послуги.
Розподіл нарахованих дохідних надходжень від перевезень вантажів і пасажирів здійснюється за тарифним принципом по кожному перевізному і проїзному документу з виділенням окремих видів сполучень і статей доходів.
Розмір доходів від перевезення вантажів визначається щомісяця виходячи із середнього по мережі рівня фактично нарахованих тарифних платежів з одного тонно-кілометра (дохідна ставка) у прямому сполученні по встановлених групах вантажів і виконаним обсягам вантажних перевезень у прямому сполученні. Виділяють наступні групи вантажів: кам'яне вугілля, кокс, нафтові, руди, чорні метали, лісові, мінерально-будівельні, хімічні і мінеральні добрива, хлібні та інші вантажі.
Доходи від пасажирських перевезень визначаються виходячи з фактичного середнього рівня пасажирського тарифу й інших видів доплат, отриманих з одного пассажиро-км (дохідна ставка) по мережі в прямому повідомленні і виконаному обсязі пасажирських перевезень.
Усі провізні платежі і збори, нараховані за перевезення вантажів і пасажирів і надання послуг у межах однієї залізниці, тобто у місцевому сполученні, розподілу не підлягають, а зараховуються як доходи залізниць. До доходів місцевого сполученні відноситься:
- доходи від перевезень вантажів, багажу і вантажобагажу;
- доходи від перевезень вантажів для господарських потреб залізниці у вагонах неробочого парку;
- доходи від перевезень пасажирів, у тому числі у приміському сполученні;
- додаткові збори місцевого сполучення;
- інші доходи (плата за здачу в оренду рухомого складу, місцеві доходи станцій тощо).
- Доходами від перевезень у прямому сполученні є:
- доходи від перевезень вантажів, багажу і вантажобагажу;
- доходи від перевезень вантажів для господарських потреб залізниці у вагонах неробочого парку;
- суми за початкову і кінцеву операцію по перевезенню вантажів;
- доходи від перевезення пасажирів;
- суми за початкову операцію по формуванню пасажирського поїзда в прямому сполученні;
- доходи від перевезень у міжнародному сполученні у межах України;
- доходи від додаткових зборів прямого сполучення.
Доходи від перевезення у прямому сполученні по статтях формуються в такий спосіб.
Від перевезення вантажів за початкові і кінцеві операції. Визначаються обсяги перевезення по кожній залізниці у тоннах і вантажообіг у т-км по ввозу, вивозу і транзиту і суми провізних платежів по кожній групі вантажів. За роботи з початкової і кінцевої операції у межах загального тарифу установлена фіксована плата за кожну відправлену і видану тонну вантажу. Сума доходу за початкову операцію нараховується дорогам відправлення, за кінцеву – дорогам призначення. Ці доходи визначаються множенням кількості навантажених і вивантажених тонн вантажу у прямому сполученні на фіксовану ставку за тонну по кожній основній групі вантажу.
Від перевезення вантажів за операцію руху. Визначаються дохідні ставки по кожній групі вантажів у прямому сполученні без урахування сум за початкові і кінцеві операції шляхом розподілу загальної суми доходів за операції руху на виконані т-км. Доходи, що належать кожній залізниці за операції руху, визначаються шляхом множення середньої дохідної ставки по кожній групі вантажу, що фактично склалася за даний місяць, на виконаний залізницею вантажообіг у прямому сполученні.
Доходи, отримані за пробіг рухомого складу на своїх осях, від перевезення вантажів у пасажирських вагонах, а також за перевезення вантажів у вагонах неробочого парку, формуються по залізницях пропорційно пройденій відстані.
Доходи від пасажирських перевезень прямого сполучення формуються по залізницях за виконаний обсягу пасажирських перевезень за кожен місяць.
Сума плацкарти у вартості проїзду належить залізниці формування пасажирського поїзда. Розподілу підлягає тільки квиткова частина.
Дохідні надходження прямого сполучення у квитковій частині вартості проїзду розподіляються по кожнім проїзному документі пропорційно пасажиро-кілометрам: сума квиткової частини вартості проїзду поділяється на пасажирообіг цього проїзного документа (визначається дохідна ставка по цьому перевезенню). Частина доходів кожної дороги, що приймає участь у перевізному процесі, визначається множенням цієї дохідної ставки на частину пасажирообігу, виконаного у межах цієї залізниці.
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 1031;