Техніка посіву і способи розміщення трав при посіві

Насіння трав різні за величиною, щільністю і текучістю. Більша частина насіння бобових трав, деякі із злакових мають округлу форму і гладку поверхню (сипуче насіння). Вони легко пересуваються до дна сіялки. Насіння значної частини злакових трав, навпаки, мають або міцні ости, або грубе опушення, або низьку щільність (несипуче насіння).

При попередньому обробітку несипучого насіння на овощетерці, льно-клеверотерці воно стає легкорухомим і може бути висіяне любою сіялкою.

Існує багато різних технологічних способів висіву багаторічних трав:

а) сіялками;

б) вручну (ручний розкид насіння);

в) гідропосівом.

В залежності від конструкції сіялок насіння трав висівають урозкид (розкидні посіви) і рядками (рядкові посіви).

Існує багато різних технічних прийомів самого висіву трав.

Найбільш досконало сіється насіння при висіві трьохящиковими і двохящиковими зерно-трав"яними сіялками. Кожний ящик заповнюється певними видами трав, які розрізняються по текучості, глибині висіву (зарубки) насіння. При необхідності останній ящик можна пристосувати до розкидного висіву насіння. При висіву складної суміші в ящику влаштовують перегородки над насінньопроводом. При висіву із непристосованих сіялок або ручним розкидом (вручну) насіння необхідно змішати з торфом, стружкою і т. п., взятими в кількості, що в 2-4 рази перевищує масу насіння.

Глибина зарубки насіння

Насіння багатолітніх трав в більшості мале, має невелику об"ємну масу. Запас поживних речовин в насінні трав малий, тому при проростанні вони дають малий росток, який дуже важко виходить на поверхню грунту. Дослідження показали, що з глибини 4-5 см на нормально зволожених важких грунтах вони майже не дають сходів.

В лісовій зоні насіння великонасіневих трав (райграсів, кострів, овсяниці лугової і інш.) необхідно зарублювать на грунтах легкого механічного складу і рихлих на глибину 2,5-3,5 см, на важких – на 1,5-2,5 см;

насіння дрібнонасінневих трав (конюшини, люцерни, мятлика лугового, овсяниці червоної і інш.) на легких грунтах – на глибину 1-1,5 см, на важких – на глибину 0,5 см. При посіві травосумішей, в склад яких входять трави обох груп, насіння зарублюється на середньо із вказаних глибин.

В засушливих районах на чорноземах і каштанових грунтах, поверхня яких швидко висихає, глибина зарубки насіння окремих трав і травосумішей збільшується на легких грунтах до 4-5 см, на важких – до 3-4 см;

при осінньому посіві глибина зарубки насіння повинна не перевищувати 3 см.

Строки посіву

Кращий час посіву трав – рання весна, кращий час осіннього посіву – серпень-вересень місяці. Багатолітні трави можна висівати і влітку. Рекомендується проводити посіви влітку по пару:

1) розпочинаючи з середини-кінця червня до першої половини серпня – в степових районах України і в Криму;

2) в червні і не пізніше кінця липня – в лісостепових районах України, в центрально-черноземних областях;

3) цілком можливо також літні, але не пізніше першої половини липня , посіви злако-бобових травосумішей і в більшій частині районів лісної і лісостепової зони.

В табл. 3.1., як приклад, наведено одну із технологічних карт, а на рис. 3.8 технологічну схему закріплення укосів засівом багаторічних трав.








Дата добавления: 2016-05-11; просмотров: 736;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.