Телефонний скрінінг при прийомі на роботу
Співбесіда може проходити двома способами: по телефону і в офісі компанії. Часто HR-менеджери поєднують ці два способи і проводять попередню співбесіду по телефону, відсіюючи таким чином претендентів на посаду, які принципово не влаштовують роботодавця. Цей процес називається телефонним скрінінгом.
Відсутність зорового контакту є одночасно і перевагою, і недоліком співбесіди по телефону. З одного боку, зовнішній вигляд шукача не має значення. З іншого – шукач позбавлений таких інструментів впливу на співрозмовника, як міміка, жести і зоровий контакт.
Під час телефонної співбесіди, основну увагу кандидат має зосередити на своєму голосі: темп не повинен бути занадто швидким або повільним, інтонації - без невдоволення або недоброзичливості, тон – зайво офіційним або легковажним. У разі відчуття втоми доцільно перенести спілкування на інший час, адже втома буде відчуватися по голосу шукача.
У разі неготовності шукача відповідати на питання, доцільно ввічливо подякувати інтерв’юеру і відзначити, що він зацікавлений в цій вакансії, але прямо зараз не може говорити. Краще перехопити ініціативу у свої руки і запитати, коли можна передзвонити.
Під час співбесіди по телефону слід дотримуватися ряду нехитрих правил:
· представтесь і назвіть мету дзвінка;
· підготуйтеся: продумайте і тезисно запишіть коротку презентацію про себе (професійні досягнення, причини зацікавленості в цій роботі тощо), потрібні документи повинні бути під рукою - питати, скоріше всього, будуть біографічні факти (де навчався / ким працював, вік тощо); якщо було вказано «знання іноземної мови», можуть запропонувати спілкуватися нею;
· поцікавтеся, з ким говорите (запишіть ім'я і посаду, щоб не забути і нічого не наплутати): якщо спілкуєтеся з менеджером з персоналу - робіть акцент на свої комунікаційні навики, а якщо з фахівцем у своїй галузі, тоді на кваліфікацію (тут вже припустимі професійні жаргонізми);
· пунктуальність: якщо телефонуєте ви - дотримуйтеся часових рамок, зазначених в оголошенні; якщо дзвонили вам, а ви перенесли розмову, - передзвонюйте через вказаний вам термін;
· відповідайте чітко і по суті, не промовляючи ніяких невпевнених реплік;
· не перебивайте співрозмовника, але якщо щось не зрозуміли або не розчули - уточнюйте, як тільки він зробив паузу; при цьому не рекомендується передзвонювати за уточненнями відразу після того, як поклали слухавку (це вважається ознакою неорганізованості і неуважності);
· не відволікайтеся під час спілкування (і постарайтеся, щоб в трубку не було чути сторонніх звуків);
· задавайте питання: при цьому спочатку питайте про роботу і свої обов'язки, питання про зарплату прибережіть на кінець;
· в кінці бесіди подякуйте і уточніть, коли можна дізнатися результат співбесіди.
Існує дві типові помилки, які претенденти найчастіше допускають підчас телефонної співбесіди. Ці помилки пов'язані з особистісними особливостями претендента, які важко контролювати під час телефонної розмови.
Першою і найчастішою помилкою шукачів є відсутність проявів зацікавленості. Мотивація – це один з головних параметрів, який оцінюється роботодавцем при телефонній розмові з претендентом. Якщо на пропозицію інтерв’юера задавати питання претендент не виявляє такого бажання, роботодавець може розцінити це як незацікавленість у посаді. За таких умов розраховувати на запрошення на співбесіду не варто.
Другою найпоширенішою помилкою шукачів є занадто швидкий або занадто повільний темп мови, невдала інтонація. Манера говорити відображає особливості темпераменту і характеру людини. Але необхідно намагатися виробити звичку змінювати інтонацію і темп розмови відповідно до обставин.
Виконання вищевказаних рекомендацій дозволить шукачам належно підготуватися до несподіваних телефонних дзвінків рекрутерів і гідно презентувати себе під час телефонної співбесіди.
ТЕМА 8
Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 1653;