Загальний потік платежів
До цього часу фінансові функції використовувалися за умови, що
• процентна ставка незмінна;
• виплати відбуваються рівними сумами через однакові проміжки часу.
На практиці ці умови досить часто не виконуються. Тому в Excel є ряд функцій, які є узагальненням розглянутих функцій. Ці функції входять в «Пекет аналізу».
Спочатку розглянемо функцію БЗРАСПИС, яка дозволяє обчислити майбутнє значення при плаваючій процентній ставці.
Задача 9
Строк позички — 5 років, договірна процентна ставка 12 % річних плюс маржа 0,5 % в перші два роки і 0,75 % — в останні. Обчислити множник нарощення.
Розв 'язувания
На рис. 3.9 приведено три варіанти розв'язування задачі. Перший розв'язок (в комірці А1) одержується на основі функції БЗ. В комірці А2 приведений розв'язок, який використовує функцію
БЗРАСПИС (современноезначение, массив_ставок).
Потрібно звернути увагу на два моменти. По-перше, современное^ значение взято зі знаком мінус, і з таким же знаком одержаний результат, тобто попередня угода про знаки в потоці платежів для цієї функції не діє. По-друге, елементи масива — звичайні десяткові дроби, а не відсотки. Якщо за другий аргумент взяти масив відсотків, то це буде сприйнято як помилка.
Рис.3.9 |
В комірці А9 приведений третій варіант розв'язування, коли другим аргументом функції БЗРАСПИС є посилання на блок, який містить масив процентних ставок, виражених у процентному форматі.
Тепер розглянемо потік платежів, які здійснюються через однакові проміжки часу, але самі виплати можуть різнитися і за величиною, і за знаком. Тут певний інтерес має задача: заданий потік платежів і процентна ставка, обчислити сучасне значення, тобто привести всі платежі до початкового момент)' часу і обчислити ефективну процентну ставку г операції. Для цього призначені дві функції НПЗ — чисте (нетто) приведене значення (NPV) і ВНДОХ — внутрішня доходність (IRR). Вони мають синтаксис:
НПЗ (ставка, выплаты),
ВНДОХ (выплаты, начальное ппиближениеУ
Дата добавления: 2016-05-05; просмотров: 564;