Роль і місце операційного менеджменту в системі управління підприємством.
При виробництві товарів та послуг усі організації в ринкових умовах виконують три функції:
1.Маркетинг – визначає попит або формує замовлення на товар чи сервіс.
2.Виробництво (операції) – створюють продукт.
3.Фінанси (облік) – визначають, наскільки економно організоване виробництво товарів чи послуг.
Рис. 1. Взаємозв’язок операційного менеджменту з іншими дисциплінами
У сучасних умовах питання управління виробничою діяльністю набувають всього більшого значення. При цьому теорія управління виробництвом застосовується до широкого спектру дій і ситуацій не тільки у виробництві, але і поза ним: у сфері послуг, охорони здоров'я, громадському харчуванні, банківській справі і т.д. Інакше кажучи, управління виробництвом – це управління об'єктами або процесами, які проводять товари і/чи надають послуги.
Весь виробничий ланцюжок можна розбити на стадії:
конструювання (проектування, планування) виробу;
закупівля сировини;
виробництво (перетворення сировини в комплектуючі частини);
збірка (з'єднання тих, що комплектуються в готовий виріб);
розподіл.
В процесі своєї трудової діяльності виробничий менеджер стикається з різними проблемами: розміщення підприємств; планування підприємств і робочих площ; розподіл ресурсів; вибір устаткування, його експлуатація, поточний ремонт, заміна; проектування технологічного процесу і контроль за його ходом; вибір методів роботи; контроль якості робіт і т.п.
Часто виробничий менеджер відповідає за управління допоміжними процесами, виконання яких необхідне для забезпечення основного процесу. В загальному вигляді суть управління виробництвом полягає в наступному: розробка і реалізація загальної стратегії і напрямів виробничої діяльності організації; розробка і впровадження виробничої системи, включаючи розробку виробничого процесу, рішення відносно місця розміщення виробничих потужностей, проектування підприємств; планування і контроль поточного функціонування системи.
Дата добавления: 2016-06-24; просмотров: 832;