Адміністративно - територіальній устрій та місцеве самоврядування
Система адміністративного устрою України - це сукупність адміністративно-територіальних одиниць (АРК, області, райони, міста, райони в містах, селища і села), що складають основу територіального устрою України.
Адміністративно-територіальний устрій - це свого роду внутрішній "каркас" державного устрою, що складається з адміністративно-територіальних одиниць трьох рівнів: 1) Автономна Республіка Крим, області та міста зі спеціальним правовим статусом - Київ і Севастополь; 2) райони, міста республіканського (АРК) та обласного значення; 3) міста районного значення, селища, села.
Найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць здійснюється з урахуванням їх історичних, географічних, культурних, національних, побутових та інших місцевих особливостей. Після проголошення незалежності України стійкою стала тенденція щодо повернення адміністративно-територіальним одиницям їх традиційних історичних назв. Присвоєння найменувань адміністративно-територіальним одиницям з метою увічнення пам'яті особливо видатних державних, громадсько-політичних діячів, захисників вітчизни, діячів науки і культури може проводитись тільки посмертно і лише у виняткових випадках з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Рішення про найменування і перейменування адміністративно-територіальних одиниць здійснюється Верховною Радою України з врахуванням думки територіальних громад.
Питання до самоконтролю:
1. Поняття і предмет конституційного права.
2. Місце конституційного права в системі права України.
3. Конституційно-правові норми, їх особливості та класифікація.
4. Суб’єкти та об’єкти конституційно-правових відносин.
5. Джерела конституційного права.
6. Конституційно-правова відповідальність: поняття, підстави, санкції.
Література:
2. Конституція України. Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р.
3. Андрейцев В. Право громадян на екологічну безпеку: проблемиконституційно-правовогозабезпечення//Право України. — 2007. — № 8.
4. Грицкевич С. Екологічні права в системі конституційних прав людини і громадянина // Право України. — 2007. — № 8.
5. Дахова І. Поняття виконавчої влади та її місце в державному механізмі України (конституційний аспект) // Право України. — 2002. — № 12.
6. Конституционное право Украины /Сост.: В. Д. Вол-ков, Р. Ф. Гринюк, Й. С. Щебетун. — Донецк, 2009.
7. Конституція незалежної України /За ред. В. Ф. Погорілка, Ю. С. Шемшученка, В. О. Євдокимова. — К., 2009.
8. Конституція України — основа модернізації держави і суспільства. — X., 2009.
9. Конституційно-правовіформибезпосередньої демократіївУкраїні:проблемитеоріїіпрактики / Заред. проф. В. Ф. Погорілка. — К., 2008.
Дата добавления: 2016-12-16; просмотров: 886;