ВВЕДЕННЯ Й РЕДАГУВАННЯ ДАНИХ
Типи даних
Excel дозволяє вводити в комірки три типи даних: числа, текст, формули. Текст може використовуватися для заголовків таблиць, пояснення або позначок на робочому аркуші. Якщо Excel не розпізнає тип даних як числовий або як формулу, то дані сприймаються як текст.
Числа використовуються для представлення цифрової інформації й можуть бути введені в різних форматах: загальному, грошовому, фінансовому, процентному й т.д. Дата й час можуть також розглядатися як числа.
Формули, введені в комірку, роблять обчислення, управляють роботою бази даних, перевіряють властивості й значення комірок і використовуються для завдання зв'язку між комірками й масивами за допомогою адресних посилань.
Будь-яка формула починається зі знака (=). Якщо в комірку введена формула, то за замовчуванням комірка буде показувати результат розрахунку.
Введення даних в комірку
Дані набираються безпосередньо в активній комірці, при цьому вони відображаються в рядку формул. Також дані можуть набиратися й у рядку формул.
Відміна й повторення дій
Excel дозволяє відмінити зміни, зроблені в робочій книзі. Хоча ця функція може бути застосовна до більшості команд, для неї існують винятки (наприклад, не можна відмінити видалення й перейменування аркуша).
Команда Отменить в меню Правка контекстно залежна. Коли користувач набирає або редагує дані в рядку формул, у меню Правка буде запропонована команда, що відповідає останній виконуваній операції. На стандартній панелі для відміни останньої команди треба натиснути кнопку або відмінити кілька команд, вибравши їх зі списку.
Після вибору команди Отменить в меню Правка команда зміниться на команду Вернуть.
Вставка рядків і стовпчиків
Додаткові рядки або стовпчики можуть бути вставлені в міру необхідності в будь-якому місці таблиці. Команда Вставить в меню Правка може використовуватися для вставки нового стовпчика ліворуч від поточного стовпчик або нового рядка над поточним рядком.
Кілька стовпчиків і рядків можуть бути додані при виділенні області, що включає більше ніж один стовпчик або рядок.
1. Виділіть стільки стовпчиків або рядків, скільки необхідно вставити.
2. Виберіть Вставка, Строки або Вставка, Столбцы або натисніть комбінацію клавіш [Ctrl] і [+] на цифровій клавіатурі.
Для видалення рядків або стовпчиків:
1. Виберіть рядки або стовпчики для видалення.
2. Виберіть Правка, Удалить або натисніть комбінацію клавіш [Ctrl] і [–] на цифровій клавіатурі.
При вставці й видаленні стовпчиків або рядків зміщаються адреси даних, що залишилися, у таблиці, тому при вставці або видаленні потрібно бути особливо уважними.
Переміщення й копіювання даних
Переміщення й копіювання даних є однією з основних операцій, використовуваних при роботі з табличними даними, при цьому копіюється на нове місце не тільки вміст комірок, але і їхнє форматування.
Переміщення й копіювання вмісту комірок можна здійснити двома способами:
− командами меню Правка;
− перетаскуванням за допомогою миші.
Як тільки користувач виділить комірку і обере команду Вырезать або Копировать в меню Правка, Excel зробить копіювання вмісту комірки в буфер обміну.
При переміщенні дані вихідних комірок будуть вставлені на нове місце.
Копіювання даних використовується для дублювання інформації. Як тільки вміст однієї комірки скопійовано, він може бути вставленим в окрему комірку або в область комірок неодноразово. Крім того, обрана область оточується рухливою пунктирною границею, що буде залишатися доти, поки операція не буде завершена або скасована.
Автозаповнювання
Функція Автозаполнение дозволяє заповнювати даними область комірок за певними правилами. Excel здійснює пошук правила заповнення введених даних для того, щоб визначити значення порожніх комірок. Якщо вводиться одне початкове значення зразка заповнення, то виділяється одна комірка, якщо список з інтервалом зміни даних, то необхідно виділити дві комірки, заповнені відповідними даними.
Є один корисний прийом автозаповнення – це перетаскування маркера заповнення при натиснутій правій клавіші миші. При цьому з’являється контекстне меню, що допоможе вибрати спосіб автозаповнення.
ОБЧИСЛЕННЯ В EXCEL
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 636;