Розташування вантажних станцій

Розташування вантажних станцій у вузлах залежить від чисельності населення, що обслуговується станцією міста, форми розселення і розміщення в ньому промисловості, структури вантажопотоків, конфігурації території міста і типу залізничного вузла, до складу якого входить вантажна станція.

Кількість вантажних станцій у вузлах визначається обсягом роботи, розміщенням пунктів навантаження-розвантаження, плануванням міста, кількістю підходів і встановлюється на підставі техніко-економічних розрахунків. Вона залежить і від обсягу місцевої роботи (витрати, зв'язані з накопиченням вагонів і їх передачею на вантажні станції) і відстані між сортувальними і вантажними станціями (витрати, зв'язані з пробігом передач і утриманням верхньої будови колії).

У залежності від конфігурації міст вантажні станції можуть розміщатися в межах певних районів чи на лініях, що підходять до вузла.

Якщо вантажна станція розміщається в місті, пробіг автотранспорту і ступінь завантаження залізничних ліній зменшуються. Станції в цьому випадку розташовуються на тупикових лініях, внутрівузлових ходах, чим порушується планувальна структура міста і знижується пропускна спроможність вулиць за рахунок наявності перетинань в одному рівні (з'єднувальні колії між сортувальною і вантажною станціями).

Скорочення пробігу місцевих вагонів у межах вузла, зменшення вартості переробки вагонів на сортувальній станції досягаються при розміщенні вантажних станцій на підходах до вузла.

При значному видаленні вантажних станції від районів, що обслуговуються нею, зростає вартість доставки вантажів автотранспортом. З видаленням вантажної станції від сортувальної збільшуються пробіг рухомого складу і витрати на експлуатацію залізниць.

У залежності від типу залізничного вузла вантажні станції розміщаються: 1) у вузлах, витягнутих у довжину, - на обходах для вантажного руху чи на окремих гілках; 2) у хрестоподібних і трикутних - на сполучних гілках між окремими сортувальними станціями; 3) у радіальних вузлах - на основних радіусах ліній, що сходяться у вузлі; 4) у радіально-кільцевих і напівкільцевих - на підходах чи окружних дорогах у залежності від відносного розташування промислових і житлових районів міста.

У вузлах, що мають декілька вантажних станцій, доцільно їх спеціалізувати. Спеціалізація вантажних станцій по роду вантажу і концентрація роботи на декількох технічно обладнаних станціях дозволяє: раціонально розміщати станції у вузлі з урахуванням сформованого планування міста; забезпечувати гарні умови для пропуску місцевих вагонів у вузлі (за рахунок наближення станцій до ліній, по яких прибувають відповідні вантажі); ефективно використовувати технічне устаткування станцій, вантажно-розвантажувальні механізми й пристрої.








Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 707;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.