Розташування сортувальних станцій
Будівництво сортувальної станції в існуючому вузлі викликається найчастіше його реконструкцією в зв'язку зі збільшенням обсягу роботи, примиканням нової магістральної лінії, будівництвом промислових підприємств тощо.
При будівництві сортувальної станції в існуючому вузлі можливі два рішення: 1) спорудження сортувальної станції на новій площадці за межами міста і підведення до неї комплексу нових з'єднувальних колій; 2) перебудова існуючої станції в сортувальну з перетрасуванням підходів, укладанням нових з'єднувальних колій, а в ряді випадків з перерозподілом роботи між станціями вузла і маршрутів пропуску через вузол окремих вантажопотоків. У результаті спорудження у вузлі нової сортувальної станції колійний розвиток існуючої використовується звичайно для розміщення технічної пасажирської станції., вантажної, місцевої сортувальної станції тощо.
Вибір місця розміщення сортувальної станції у вузлі визначається призначенням і типом залізничного вузла; системою організації транспортного обслуговування промислових підприємств і міста; організацією роботи, пов'язаної з поїздоутворюванням; структурою і потужністю вагонопотоку, що переробляється; необхідністю концентрації сортувальної роботи на меншому числі станцій. У транзитних вузлах, що мають незначний обсяг місцевої роботи, місце розташування сортувальної станції вибирається так, щоб кутові транзитні потоки були мінімальними. У кінцевих вузлах, де не провадяться операції з транзитними поїздами, для одержання максимального ефекту в експлуатаційній роботі (мінімальні експлуатаційні витрати) сортувальна станція повинна мати зручний зв'язок з вантажними станціями і промисловими підприємствами .
Сортувальні станції доцільно розташовувати: 1) у кільцевих вузлах з невеликим радіусом - на зовнішніх підходах до кільця, що мають потужний вагонопотік, який надходить у переробку; 2) у кільцевих вузлах з великим радіусом - на кільці, у районі підходу вантажонапружених ліній чи на зовнішніх підходах цих ліній; 3) у вузлах, витягнутих у довжину, з паралельним розташуванням станцій і трикутних - на внутрівузлових ходах (вхідних районах), загальних для вантажних поїздів усіх ліній, що сходяться; 4) у хрестоподібних вузлах - на основному ходу з влаштуванням з'єднувальних колій для прийому і відправлення поїздів з менш завантаженого ходу.
Для забезпечення можливості розвитку міста на перспективу сортувальні станції доцільно розміщати за його межами (не ближче 3 км). Тому що сортувальні станції технологічно зв'язані з вантажними, промисловими станціями і вантажними районами, то при виборі площадки для їхнього розміщення необхідно передбачати зручний зв'язок між цими станціями При цьому повинні бути забезпечені гарні умови організації обслуговування пунктів місцевої роботи, найкоротші і зручні маршрути пропуску транзитного і місцевого вагонопотоків, що переробляються, оптимальне використання технічного оснащення станцій, скорочення розмірів передатного руху у вузлі і тривалості перебування вагонів у межах вузла, раціональна послідовність розвитку вузла. вузла.
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 918;