Види екологічної безпеки

 

Класифікацію екологічної безпеки можна проводити за різними критеріями: джерелами небезпеки, територіальним принципам, масштабами шкідливого впливу (поширення), за способами і заходам забезпечення екологічної безпеки:

1. За територіальним принципом розрізняють: глобальну (міжнародну), національну (державну), регіональну, локальну.

2. За способами забезпечення виділяють - техногенно-екологічну, радіоекологічну, соціально-екологічну, природну, економіко-екологічну безпеку та ін.

3. По об'єктах охорони можна виділити: загальну екологічну безпеку навколишнього середовища, яка включає: а) глобальну екологічну безпеку, яка забезпечується суверенітетом держави над своїми об'єктами і передбачає їх захист від транскордонного забруднення шляхом міжнародних узгоджених дій; б) національну екологічну безпеку, яка ґрунтується на суверенітет народу України над природними багатствами, що належать йому на праві власності; в) локальну екологічну безпеку - безпеку екологічних систем, природних комплексів; г) особисту екологічну безпеку громадян.

4. В залежності від характеру порушення в сфері забезпечення екологічної безпеки розрізняють безпеку, що виникла внаслідок: впливу на природний об'єкт людської діяльності (соціально-політичного, військового, техногенного характеру); впливу природних процесів (землетрусів, вивержень вулкана, повеней, і т.п.). При такому впливі природний об'єкт трансформується з безпечного на джерело підвищеної небезпеки.

5. Екологічна безпека диференціюється в залежності від екологічно небезпечних видів діяльності, об'єктів на: технічну, хімічну, токсичну, біологічну, радіаційну, ядерну, гідротехнічних споруд, транспортних засобів і т.п.

6. Виходячи з масштабів шкідливого впливу і наслідків аварій і катастроф в конкретних умовах, можна виділити зовнішню і внутрішню екологічну безпеку. Під внутрішньої розуміють діяльність працівників підприємств, установ, організацій, які виконують роботи, пов'язані з джерелом підвищеної небезпеки, і свідомо йдуть на екологічний ризик, що ставлять себе в залежність від негативного екологічного впливу.

7. За принципом розмежування джерел екологічної небезпеки. У зв'язку з цим в правовій літературі виділяються спеціальні сфери дії законодавства про екологічну безпеку: правові заходи запобігання ядерної та радіаційної небезпеки, правове регулювання поводження з токсичними речовинами і відходами тощо

 








Дата добавления: 2016-04-22; просмотров: 802;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.