Ціноутворення зі знижками та залінами
Багато компаній коригують свої стартові ціни з метою заохочення певної поведінки споживачів, наприклад, дострокової сплати рахунків, гуртових чи міжсезонних закупок. Такі коригування ціни, що називаються знижками та заліками, мають різні форми.
Серед різновидів знижокдуже популярною є знижка за сплату готівкою, це зниження ціни для покупців, які оперативно сплачують свої рахунки. Типовим прикладом знижки за дострокову сплату є умова "2/10, 30 днів", котра означає, що оплата має бути здійснена протягом 30 днів, але покупець, який заплатить готівкою протягом найближчих десяти днів, отримає знижку у 2%. Всі покупці, які виконали названу умову, обов'язково отримають обіцяну знижку. Такі знижки широко практикуються у багатьох галузях. їх застосування дає можливість продавцеві отримувати постійну кількість готівки, зменшує кількість несплачених рахунків і дозволяє заощаджувати на зборі боргів.
Знижка за кількість (гуртова знижка) — це знижка, що надається споживачеві у разі купівлі великих обсягів товарів. Типовий приклад: цінник у магазині "Ціна 10 доларів, при купівлі 100 і більше [одиниць товару] — 9 доларів". Згідно американських законів, знижки за кількість розповсюджуються на всіх покупців і не повинні перевищувати економії витрат продавця, яку він отримує від продажу крупних партій товару. Ця економія утворюється в результаті скорочення затрат на продаж, зберігання та транспортування товару. Знижка за кількість спонукає споживача до купівлі значної кількості товару у одного продавця та відмови від практики придбання потроху у різних.Продавець товару може надати учасникам каналу розповсюдження, які виконують певні функції (продаж товару, його зберігання, ведення обліку тощо), функціональні знижки (або знижки сфері торгівлі). Виробник має право пропонувати різним каналам розповсюдження різні функціональні знижки, тому що ті виконують різні функції, але у межах одного каналу знижки мають бути однаковими.
Сезонна знижка — це зниження ціни для покупців, які здійснюють несезонні закупки товарів та послуг. Наприклад, виробник садового приладдя в очікуванні піку сезонної торгівлі, котрий припадає на весну і літо, пропонує роздрібним торговцям сезонні знижки в осінньо-зимовий період, намагаючись заохотити їх до завчасного замовлення необхідного приладдя. Готелі, мотелі та авіалінії пропонують сезонні знижки у періоди спаду попиту на свої послуги. Сезонні знижки дають можливість продавцеві підтримувати стабільний рівень продажу протягом усього року.
Заліки— це ще один вид знижок, а саме — з прейскурантної ціни. Наприклад, товарообмінний залік — це зниження ціни на новий товар за умови повернення старого. Залікові знижки найбільш розповсюджені у сфері торгівлі автомобілями, але застосовуються при торгівлі й іншими товарами тривалого користування. Заліки за просування товарів — це виплати або знижки, що надаються з метою винагородити дилерів за участь у програмах реклами та стимулювання збуту.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 498;