Області дії термінів Інкотермс-2010
Кожний обумовлений термін є трибуквеною абревіатурою, перша буква вказує на точку переходу зобов'язань від продавця до покупця:
· E— у місця відправлення (англ.departure),
· F-У терміналів відправлення основного перевезення, основне перевезення не оплачене (англ.maincarriageunpaid),
· C-У терміналів прибуття основного перевезення, основне перевезення оплачене (англ.maincarriagepaid),
· D-У покупця, повноцінна доставка (англ.arrival).
В Інкотермс-2010 визначені 11 термінів, 7 з них застосовні до будь-якого виду транспорту основного перевезення.
1. EXW (англ. ex works, франко-склад, франко-завод): товар забирається покупцем із зазначеного в договорі складу продавця, оплата експортних мит ставиться в обов'язок покупцеві.
2. FCA(англ. free carrier, франко-перевізник): товар доставляється основному перевізникові замовника, до зазначеного в договорі терміналу відправлення, експортні мита сплачує продавець.
3. CPT (англ. carriage paid to…): товар доставляється основному перевізникові замовника, основне перевезення до зазначеного в договорі термінала прибуття оплачує продавець, видатки по страховці несе покупець, імпортну растаможку й доставку з термінала прибуття основного перевізника здійснює покупець.
4. CIP(англ. carriage and insurance paid to…): те ж, що CPT, але основне перевезення страхується продавцем.
5. DAT(англ. delivered at terminal): поставка до зазначеного в договорі імпортного митного термінала оплачена, тобто експортні платежі й основне перевезення, включаючи страховку оплачує продавець, митне очищення по імпорті здійснюється покупцем.
6. DAP(англ. delivered at point): поставка в місце призначення, зазначеному в договорі, імпортні мита й місцеві податки оплачуються покупцем.
7. DDP (англ. delivered duty paid): товар доставляється замовникові в місце призначення, зазначеному в договорі, очищений від всіх мит і ризиків.
Також в Інкотермс-2010 визначені 4 терміни, застосовні винятково до морскому транспорту і транспорту територіальних вод:
1. FOB(free on board): товар відвантажується на судно покупця, перевалку оплачує продавець.
2. FAS(free alongside ship): товар доставляється до судна покупця, у договорі вказується порт навантаження, перевалку й навантаження оплачує покупець.
3. CFR (cost and freight): товар доставляється до зазначеного в договорі порту призначення покупця, страховку основного перевезення, розвантаження й перевалку оплачує покупець.
4. CIF(Cost, Insurance and Freight: те ж, що CFR, але основне перевезення страхує продавець.
Зміст Інкотермс у різних ревізіях змінюється, так, в Інкотермс-2010 у порівнянні з Інкотермс-2000: термін DAP уведений замість виключених DAF (delivered at frontier, доставка до границі), DES (delivered ex ship, доставка на борті судна в порту призначення) і DDU (delivered, duty unpaid, доставка в зазначене місце без растаможки), а замість DEQ (англ. delivered ex quey, доставка в порт) уведений більше загальний термін DAT.
На практиці існує навіть більше, ніж обговорено в ІНКОТЕРМС, варіацій умов, що підлягають узгодженню, особливо якщо одна сторона бере до уваги спеціальні послуги, пов'язані з пересуванням певних видів товарів через деякі порти чи аеропорти. Проблематичним також є вибір валюти, якою буде оплачуватися товар, що особливо важливо, якщо платіж має бути в майбутньому. Замість грошових розрахунків можна використовувати бартерні операції. Але це накладає додаткові обов'язки на менеджера-логіста, тому що потрібно подбати ще і про доставку і реалізацію товарів, одержуваних у рахунок платежу.
Міжнародні торгові товарні запаси.Навіть при найкращих умовах рух товарів у міжнародному ланцюзі постачання ніколи не проходить так гладко, як рух товарів усередині країни. У зв'язку з тим що завжди існують невизначеність, плутанина і затримки в міжнародних перевезеннях вантажів, резервні запаси товарів мають бути більшими. Фірми, що беруть участь у міжнародній торгівлі, повинні постійно коректувати свою політику щодо товарних чи запасів, принаймні, усе ретельно обмірковувати.
Товарні запаси, що утримуються в одній країні, необов'язково будуть потрібні на ринках сусідніх держав, оскільки можуть існувати причини різного характеру – від внутрішньої економічної конкуренції аж до державного втручання, таким чином, що на ділі істотні відмінності в асортименті товарів, реалізовуваних у кожній країні обов’язково є.
В даний час створений ряд комп'ютерних програм, що допомагають керувати міжнародними товарно-матеріальними запасами. Такі програми застосовується на товарних складах, що займаються розподілом товарів у багатьох країнах Західної Європи. Їх можливостями є багатомовність і те, що вони використовують поточні значення валют різних країн. Можливість роботи на різних мовах дозволяє при необхідності готувати потрібною мовою відвантажувальні документи, рахунки-фактури і т.п. Здатність до конвертування валют дозволяє виставляти рахунка покупцю у валюті його країни. Додатково дану програму використовують для інструктажу персоналу товарного складу щодо того, як щонайкраще виконати замовлення, щоб мінімізувати величину виплачуваного податку. Для того щоб це було можливо, у комп'ютер уводяться застосовувані митні ставки на товари в країні-виробнику й у країні-покупці. Програми беруть до уваги щоденні відносні зміни вартості основних світових валют.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 660;