Професіонали міжнародної логістики.

При управлінні транспортними операціями далеко не всі компанії, що беруть участь у міжнародній логістиці, покладаються тільки на внутріфірмовий персонал. Вони часто звертаються в спеціалізовані фірми, відомі за назвою міжнародні експедиційні агентства (які в основному працюють з експортом), і до митних брокерів, що займаються імпортом. Іноді одна й та сама фірма надає обидва види послуг і має свої відділення в багатьох країнах світу. Більшість фірм, що беруть участь у міжнародній торгівлі, у кінцевому рахунку використовують кілька видів послуг, що надають такі міжнародні компанії. Усі подібні професіонали виступають також посередниками в маркетингових каналах і в ланцюзі постачання.

Міжнародні експедиційні агентства спеціалізуються на відправленні вантажів, перевезених морем чи у повітрі, оскільки ці операції в основному однакові. Послуги, надані професіоналамипри відправленні вантажів за кордон, можуть бути такими.

Підготовка експортної декларації.Уряд часто вимагає надання експортної декларації для статистичних і контрольних цілей. Експортну декларацію повинні готувати і заповнювати майже на кожен вантаж, тому в експедиційних агентств завжди вистачає роботи.

Підготовка авіавантажної накладної і коносамента.Міжнародна авіавантажна накладна є універсальним і однотипним для всіх авіаперевезень документом на противагу товарно-транспортної накладної для океанських перевезень, що називають коносаментом. Майже кожна океанська лінія має свій власний коносамент, тому для його правильного оформлення необхідна допомога перевізника.

Одержання консульських документів.До консульських документів відносяться дозволи від країни, що імпортує, на ввіз товарів. Підготовлені документи країна, що імпортує, використовує для визначення мита, яким обкладається вантаж на митниці.

Страхування перевезень.На відміну від внутрішніх перевезень, міжнародні перевезення обов'язково повинні бути застраховані. При цьому або має бути застрахований кожен вантаж, або відправник вантажу чи перевізник повинний мати генеральний поліс на страхування усіх вантажів. Міжнародні авіалінії пропонують страхування за номінальними ставками. Ставки страхування на перевезення морськими судами вище і весь процес складніше через певну практику страхування, прийняту саме для морських перевезень. Наприклад, якщо морському судну грозить небезпека затонути, то капітан має право викинути перевезений вантаж за борт для того, щоб підтримати судно на плаву. Власники вантажу, що залишився, і власник судна повинні потім поділити витрати на відшкодування утрат відправнику вантажу, вантаж якого був викинутий за борт.

Підготовка і пересилання вантажних документів і повідомлень про відправлення вантажів.Фінансові операції, що передбачаються при продажі товарів, повинні ретельно координуватися з фізичним переміщенням товару. Для цього потрібно настільки досконально проробити митні процедури, щоб гарантувати оплату товару при його доставці. Експортний вантажний перевізник бере на себе підготовку документів, необхідних для пред'явлення при перетинанні вантажем державного кордону, і обмін валюти. Таким чином, експедитор стає координатором каналів документообігу, приналежності, фінансування і логістичного каналу.

Консультування з експортних справ.В умовах безупинно мінливих ринкових факторів (поява нових продуктів і ринків, зміна умов продажу) у правовому регулюванні постійно виникають питання. В експедиційному агентстві або знають відповіді на такі питання, або знають, де їх знайти. Знання експортних процедур дозволяє відправнику вантажу виконувати їх силами власного експортного відділу, що значно дешевше, ніж залучати професіонала.

Перевізники загального користування, що не володіють тоннажем. Останнім часом з'явилися й одержали поширення експедиційні агентства нового типу —перевізники загального користування, що не володіють тоннажем (Nonvessеl-Operating Common Carrier — NVOCC). NVOCC виконують багато які, хоча не усі функції агентств по відправленню вантажів. Однак у них значно більше можливостей вступити в договірні взаємини щодо тарифів з морськими і сухопутними перевізниками вантажів, вони також можуть установити єдині тарифи між внутрішніми пунктами в одній державі і внутрішніх пунктах в іншому. NVOCC часто приєднуються до міжнародних експедиційних агентств, щоб разом запропонувати своїм клієнтам більш повний пакет послуг.

Митні брокери.Схожі функції виконують митніброкери. Вони займаються забезпеченням ефективного руху товарів імпортера і супровідної документації через митницю й інші контролюючі пункти і завжди готові понизити ставку у випадку одного чи двох найменувань товару.

Компанії з управління експортом.Такі компанії представляють виробників за кордоном і допомагають їм знайти закордонні фірми, яким можна доручити випуск їхньої продукції, і одержати для цього ліцензії. Вони також обробляють зовнішньоторговельну кореспонденцію на іноземних мовах, забезпечують закордонне маркірування товарів і виконують інші спеціалізовані функції. Компанії по керуванню експортом тісно взаємодіють з міжнародними експедиційними агентствами і часто працюють спільно, щоб запропонувати повний комплекс послуг у сфері закордонної торгівлі і дистрибуції внутрішньому виробнику, який бажає експортувати свою продукцію, але не знає, як це робити.

Зовнішньоторговельні компанії поєднують у своїй діяльності всі сторони міжнародного бізнесу: продажу, фінанси, комунікації і логістику. Такі компанії популярні в Японії.

Асоціації відправників вантажу.Широко поширені за рубежем асоціаціївідправників вантажу — це торгові союзи, що представляють відправників вантажу однотипного вантажу, що поєднуються для ведення переговорів із транспортними агентствами з метою досягнення більш вигідних ставок на морські перевезення вантажу.

Експортні пакувальники.Поряд з розглянутими експортними операціями, існує спеціальна послуга по упакуванню експортованого товару, що звичайно надають професійні фірми, розташовані в портових містах. Це —експортні пакувальники, що займаються упакуванням вантажів, що відправляються за границю, коли в експортера відсутнє устаткування або досвід, щоб упаковувати вантаж самому.

Експортне упакування необхідне по двох причинах. Перша полягає в тім, що належним чином упаковані товари легко проходять через митницю. Другою причиною підвищеної уваги до експортного упакування є необхідність захисту товару від зовнішніх впливів, що бувають істотніше, ніж при внутрішніх перевезеннях товарів.








Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 745;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.