Визначення рівня логістичного обслуговування
Важливим критерієм, що дозволяє оцінити систему сервісу, як з позиції постачальника, так і з позиції одержувача услуг. є рівень логістичного обслуговування.
Розрахунок цього показника ведеться за формулою:
де η — рівень логістичного обслуговування;
М — кількісна оцінка теоретично можливого обсягу логістичного сервісу;
м — кількісна оцінка обсягу логістичного сервісу, що фактично надається.
Для оцінки рівня логістичного обслуговування вибираються найбільш значимі види послуг, тобто послуги, надання яких сполучене зі значними витратами, а, ненадання — з істотними втратами на ринку. Приведемо два, варіанта розрахунку величини даного показника.
Варіант 1. Розглянемо як приклад оптове підприємство, що торгує запасними частинами до автомобілів визначеної марки. Допустимо, що загальний список (номенклатура) запасних частин для автомобілів даної марки містить 2000 видів, з яких на підприємстві постійно маються 500 видів. Тоді рівень обслуговування можна розрахувати як відношення максимальне можливої кількості видів запасних частин до кількості видів, що фактично мається в продажі: =25%.
Для того щоб підвищити значення даного показника, необхідно понести додаткові витрати в зв'язку зі збільшенням запасу, застосуванням більш зробленої системи керування, а також по ряду інших причин. З іншого боку, у нашому випадку підвищення рівня обслуговування буде означати розширення асортименту.
Варіант 2. Рівень обслуговування можна оцінювати також і зіставляючи час на виконання послуг, що робляться фактично в процесі постачання логістичних послуг, згодом, яке необхідно було б затратити у випадку надання всього комплексу можливих послуг у процесі того ж постачання. Розрахунок виконують по наступній формулі:
де N -- кількість послуг, що теоретично може бути зроблено:
п — фактична кількість послуг, що робляться;
t, час на виконання i-тієї послуги.
На мал. 17 показана залежність витрат на сервіс від величини рівня обслуговування.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 816;