Акмеолого - технологічна концепція

Деяке представлення про одну з найцікавіших систем поглядів на самоуправління дають рекомендації з досягнення успіху в житті. Пропоновані: акмеологами (1) методологія і засоби досягнення вершин особистого і професійного розвитку людини; кроки для досягнення життєвого успіху Н.Хіллом (8); підхід до підготовки менеджерів, здійснюваний технологічною школою бізнесу (5). Рекомендації акмеологів можна використовувати для розкриття факторів, що впливають на досягнення вершин розвитку людиною, вивчення механізмів розвитку. Пропозиції інших спеціалістів можна застосовувати як технологію стратегічного впливу на людину, а соціокультурні технології, розроблені Д.Гріндером, Р.Бендлером (2-4), А.Сітніковим (6), — як засоби управління і самоуправління, саморозвитком в самоменеджменті.

Автор книги “Думай і багатій”, узагальнюючи результати успішної діяльності багатьох видатних американців, запропонував поетапне досягнення успіху в житті. Запропоновані ним 13 кроків (бажання, віра, самонавіяння, спеціальні знання, уява, планування, рішення, наполегливість, “мозковий центр”, таємниці сексу і сублімації, підсвідомість, інтелект, шосте почуття) повністю обґрунтовуються результатами досліджень сучасної науки.

Так, бажання (внутрішнє прагнення, прагнення до здійснення чого-небудь) є своєрідною технікою самогіпнозу, емоційного впливу на підсвідомість для формування установки на досягнення поставленої цілі.

Віра (тверда переконаність, стан свідомості, зв'язаний з визнанням існування чого-небудь) може бути розглянута як гіпнотично викликана позитивна галюцинація, що будує у свідомості щось неіснуюче, але до чого суб'єкт відноситься як до реального. Ця віра може стати “картою” внутрішнього світу людини, на яку він реагує як на реальність. Віру можна викликати і зміцнити, “вбиваючи” у підсвідомість потрібні думки.

Самонавіяння — це, з одного боку, техніка впливу на підсвідому діяльність, з іншого боку — визнання необхідності, для досягнення разючих результатів у житті, підключення до процесу самоуправління глибинних структур мозку.

Спеціальні знання — це визнання необхідності для досягнення успіху оволодіння, крім базових знань, ще і спеціальними і, у першу чергу, знаннями самоменеджменту.

Уява. Рекомендується використання уяви як творчої майстерні, що виковує людські плани і бажання.

Планування і рішення — це основні функції самоуправління, організації процесу досягнення цілей.

Наполегливість — визнання важливості волі як фактора успіху. Це рекомендація обліку дії законів інерції людського мислення, вироблення в підсвідомості установки на успіх.

“Мозковий центр” — це одержання синергетичного ефекту від організаційної діяльності різних фахівців, об'єднаних загальною ціллю.

Таємниці сексу і сублімації — це використання енергії, породжуваної великими почуттями, у саморозвитку, з метою досягнення успіху в житті.

Підсвідомість. Цей крок реалізує виконання вимог закону єдності свідомого і несвідомого. Н.Хілл помітив роль і місце підсвідомості в життєдіяльності людини, можливість через підсвідомість “черпати” інформацію від Світового Розуму, то, що масштаб людини дорівнює масштабу його розуму.

Інтелект — розумові здібності людини, рівень його розумового розвитку. Робота інтелекту створює умови для появи “шостого почуття”. Правильна організація функціонування мозку дає можливість використовувати в наших інтересах пристрій, за складністю і могутністю якому немає рівних у світі.

Шосте почуття. Існує гіпотеза про можливість у визначених станах зв'язувати свою свідомість зі Світовим Розумом, деякі фахівці говорять про можливість підключатися до інформаційного поля землі.

Шосте почуття багато хто зв’язує з інсайтом, осяянням, що іноді як би попереджає нас про небезпеку, що насувається, і чи дає можливість оцінити шанси на успіх.

Рекомендуючи бажаючому досягти успіху в житті зробити ці 13 кроків, автор (8) запропонував своєрідну технологію самоменеджменту.

Сучасна наука не визнає ні «шостих почуттів» ні багато чого іншого, що описується в подібних роботах, але практика показує корисність для людини віри у вищий розум. В основі ці рекомендації часто «працюють», тому що автори емпірично одержали технології свідомого управління психофізіологічними резервами організму, але сучасна наука не завжди їх може пояснити.

Однією з яскравих характеристик технологічної концепції є розроблена в 1975—1979 роках в умовах північноамериканської культури технологія нейролінгвістичного програмування (НЛП). Це нова технологія ефективних комунікацій, синтезована з технік, прийомів, способів роботи гіпнотерапевтів М.Еріксона і В.Сатір. У самоменеджменті її можна використовувати як систему засобів для пізнання і зміни людської поведінки і мислення (2—7).

 

Література, що рекомендується

1. Акмеология. (под ред. А.П. Деркача).-М.: РАГС. 2002

2. Бендлер Р., Гриндер Д. Рефрейминг. — Воронеж: Модэк, 1995.

3. Бендлер Р., Гриндер Д. Из лягушек в принцы. — Воронеж: Модэк, 1995.

4. Бендлер Р., Гриндер Д. Структура магии. — М.: КААС, 1995.

5. Кузьмин И.А. Психотехнологии и эффективный менеджмент. — М.: ТШБ, 1992.

6. Ситников А.П. Акмеологический тренинг: теория, методика, психотехнологии. — М.: ТШБ, 1996.

7. Трансформация личности. Нейролингвистическое программирование. — Одесса: Хаджибей, 1995.

8. Хилл Н. Думай и богатей. — М.: Фаир, 1995.

 








Дата добавления: 2016-02-20; просмотров: 1059;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.