ВИЗНАЧЕННЯ СЕРЕДНЬОГО КВАДРАТИЧНОГО ВІДХИЛЕННЯ
Для визначення оцінки дисперсії по результатам дослідних вимірювань замість інтегралу для μ2 використовують співвідношення:
Dx = , якщо n<20, (3.31)
де Хі – значення окремих вимірювань, - координата центру розподілу; n –
кількість вимірювань ( об’єм вибірки).
Звідси оцінка С.К.В., тобто, розсіювання окремих результатів вимірювання Хі відносно середнього .
σх= (при n<20) (3.32)
Для визначення С.К.В. при кількості вимірювань n≥20 доцільно використовувати:
σ х= (при n≥20). (3.33)
Основним призначенням та перевагою оцінки розсіювання (розкиду) ВП за середнім квадратичним значенням σх або дисперсією є можливість визначення дисперсії суми статистично незалежних величин як суми дисперсій складових, не дивлячись на можливі різні закони закону розподілу кожної із величин, що додаються, і не враховуючи можливу деформацію законів розподілу при утворенні композиції. D = D .
Використання С.К.В. σх і його квадрату σх2 = Dx, яке дорівнює дисперсії,
дає можливість:
· Розрахунковим шляхом складати будь-яке число незалежних складових
похибки ЗВ і отримати сумарну похибку ЗВ. Для цього окремі складові похибки ЗВ потрібно попередньо надати своїми середніми квадратичними значеннями σх та провести геометричне додавання (геометричне додавання – це додавання через корінь квадратний із суми квадратів складових):
σ∑= (3.34)
· достатньо точно вирахувати похибку при проектуванні або ЗВ, або інформаційно-вимірювального каналу (ІВК) з наперед заданою сумарною похибкою, використовуючи значення нормованих похибок усіх пристроїв, які складають ЗВ або інформаційно-вимірювальний канал.
Дата добавления: 2016-01-18; просмотров: 653;