ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ. ПОНЯТТЯ ЙМОВІРНОСТІ

Визначення випадкової складової похибки (у подальшому ВСП) дещо складніше. Для ВСП, як i для випадкової події, характерно те, що вона може з’явитись при проведенні певного вимірювання, тобто, випадкова подія може відбутися, а може i ні. У теорії ймовірності для цього використовують поняття "ймовірності" (Р), яке використовується для числової характеристики ступені можливості появи події в тих чи інших умовах, при чому подія може повторитись необмежене число разів.

Завжди, коли приводять числове значення ВСП, то вказують її ймовірність. Імовірність указує на деякий ризик, що, наприклад, в окремих випадках вимірювання похибка, що приведена в паспорті приладу, буде більшою. Так, якщо вказано, що абсолютна ВСП ЗВ вимірювання температури Δв= 0,5°С із ймовірністю Р=0,95, то в цьому випадку ризик дорівнює 0,05, тобто, із 100 вимірів може бути, а може i ні, що в 5-ти вимірах похибка буде більшою ніж 0,5°С.

Для вимірювань характерно те, що в загальному випадку значення ВСП теоретично може дорівнювати безмежності як зі зна­ком «+» так i «-» . Але така подія малоймовірна, тобто, практично не можлива, але теоретично може відбутись. Для розглянутої нами вище систематичної складової похибки (ССП) можна констатувати, що ймовірність її виникнення Р=1, тобто, завжди, коли виконуються вимірювання, присутня ССП. Якщо ймовірність Р=0, то подія практично не відбудеться ніколи. Таким чином, числова характеристика ступені можливості появи події (ймовірність Р) знаходиться в межах від 0 (подія практично неможлива) до 1 (подія достовірна). 0 P 1.

У зв'язку з тим що ймовірність появи ВСП того чи іншого значення можуть змінюватись в широких межах, то для оцінювання ВСП у метрології з теорії ймовірності запозичено і використовується поняття законів розподілу випадкових величин (ВВ). Під законом розподілу ВВ розуміється закон, який оцінює кількісно ймовірність частоти прояви ВВ у вигляді функції від можливого її значення (розміру). Якщо така функціональна залежність установлена, то говорять, що ВВ підпорядкована даному закону розподілу. В метрології ВВ - це випадкова складова похибка (ВСП). Розрізняють інтегральний та диференційний закони розподілу ВСП.








Дата добавления: 2016-01-18; просмотров: 816;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.