Загальні вимоги до організації та проведення змагань
3.10.1. Участь у змаганнях починається з моменту реєстрації – здачі документів до мандатної комісії.
Учасники розміщуються в місцях, визначених комендантом. Про час прибуття учасників на змагання та час роботи мандатної комісії повідомляється у Положенні.
3.10.2. Схеми дистанцій, або інформація про дистанції, в яких визначаються усі маршрути, етапи, КП, ворота, відстань між ними, послідовність їх проходження тощо, повинні бути закріплені на щитах інформації, або роздані представникам команд завчасно (перед демонстрацією дистанції).
3.10.3. Перед початком стартів для капітанів (учасників) команд може проводитись показ дистанції. Одночасно даються роз'яснення про умови проходження дистанції.
3.10.4. Для обмеження тривалості змагань може призначатися контрольний час на всю дистанцію, або на окремі її ділянки (етапи).
Контрольний час призначається ГСК та повідомляється до старту першої команди. Допускається зміна контрольного часу (загального чи на етапах) після проходження перших трьох команд (екіпажів, зв’язок), про що повідомляються усі команди до їх старту.
Окрім того, на дистанцію або на її частину може вводитися оптимальний, заданий час.
3.10.5. Положенням може бути передбачений розподіл команд на окремі групи в залежності від кваліфікації учасників, результатів проведення попе-редніх відбіркових змагань або проходження контрольних етапів.
3.10.6. До початку та в ході змагань проводяться наради представників команд з ГСК, де обговорюються усі питання: розпорядок по днях, годинах, місце дислокації усіх служб та інформації, порядок стартів, розгляд результатів змагань, протестів тощо.
3.10.7. Розклад стартів, принцип та порядок жеребкування призначається головним суддею у відповідності до Правил, Положення і Умов змагань в залежності від кількості заявлених команд та дистанцій.
3.10.8. Черга стартів визначається жеребкуванням, результати якого заносяться до протоколу, після чого складаються стартові протоколи, які вивішуються на інформаційних щитах.
Жеребкування проводиться у присутності представників команд. Неявка представника на жеребкування не може бути приводом для протесту за його результатами.
3.10.9. Команди (екіпажі, зв’язки), які запізнилися на старт, можуть стартувати тільки у свого судді-стартера і за рахунок свого часу (у тих випадках де це можливо).
3.10.10. Особливі умови старту і фінішу вказуються у Правилах для кожного виду туризму.
3.10.11. Порядок закінчення дистанції командами фіксується в протоколі фінішу, де час останнього залікового учасника записується з необхідною точністю для даного виду змагань (не менше ніж 1 секунда).
3.10.12. Час закриття фінішу визначає ГСК взалежності від контрольного часу та кількості команд.
3.10.13. При необхідності старший суддя на будь якому етапі може затримати команду з поважних причин і зробити при цьому відповідну відмітку у протоколі, а також при необхідності в командній картці.
3.10.14. Судді на етапах голосно і чітко повідомляють учасників про їх порушення та фіксують відповідні штрафи у протоколах та, при необхідності, у командних картках.
Безпека змагань
3.11.1. При проведенні змагань повинні бути передбачені заходи по забезпеченню безпеки учасників, суддів та глядачів.
3.11.2. Заходи по безпеці при проведенні змагань планує і забезпечує заступник головного судді з безпеки і, при наявності, відповідна регіональна спеціалізована аварійно-рятувальна служба МНС України. У разі відсутності такої служби організація безпеки покладається на ГСК.
3.11.3. При виникненні небезпеки змагання повинні бути відкладені, а якщо вже почалися – зупинені. При цьому деякі види змагань можуть бути виключені з програми.
3.11.4. До заходів по забезпеченню безпеки належать:
- обгрунтований вибір місця (району) змагань; розробка дистанцій;
- постійний порядок і дисципліна під час проведення змагань;
- організація надійного зв'язку на дистанції (етапах) із службами безпеки;
- організація протипожежних заходів;
- відповідність підготовки учасників класу дистанцій;
- наявність страхувального, рятувального та ремонтного спорядження;
- надійна профілактика захворювань до і під час змагань, належна організація проживання в польових умовах, раціональне харчування, наявність необхідних медикаментів і лікаря;
- навмисне завищена (занижена) швидкість руху на окремих ділянках дистанції, задана графіками руху, або вказана в Умовах;
- наявність транспортних засобів тощо (за потребою);
- детальний опис заходів безпеки в актах здачі і прийому дистанцій.
3.11.5. З метою забезпечення безпеки учасників та глядачів місця старту, фінішу повинні бути огороджені від сторонніх осіб.
3.11.6. Відповідальність за якість суддівських засобів пересування та спорядження несуть організатори, що проводять змагання, та заступник головного судді по безпеці.
3.11.7. Спорядження команди, від якого залежить безпека, допускається до участі у змаганнях після перевірки суддівською колегією.
3.11.8. Відповідальність за якість та безпечність усього командного спо-рядження несе представник команди, а індивідуального спорядження учасників – безпосередньо самі учасники.
3.11.9. Відповідальність за наслідки, викликані порушенням учасником вимог техніки безпеки, несе безпосередньо сам учасник, який допустив порушення.
Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 1028;