Вимоги до інформації про товар. Засоби товарної інформації.

До товарної інформації пред'являють наступні основні вимоги: достовірність; доступність; достатність. Ці вимоги можна позначити як «Три Д».

Перше «Д» - достовірність – припускає правдивість і об'єктивність відомостей про товар, відсутність дезинформації і суб'єктивізму в їх уявленні, що вводить користувачів інформації в оману.

Найбільш часто недостовірна інформація про фальсифіковані товари, оскільки асортиментна і якісна фальсифікації обов'язково супроводяться інформаційній.

Друге «Д» - доступність – пов'язано з принципом інформаційної відвертості відомостей про товар для всіх користувачів.

У свою чергу, загальну вимогу доступності інформації можна підрозділити на ряд приватних.

Мовна доступність означає, що інформація повинна бути на державній мові або мові переважаючої частини споживачів, для яких цей товар призначений. В Законі «Про захист прав споживачів» указується, що відомості про товар повинні бути на українській мові.

Запитана – вимога, що закріплює право споживача на необхідну інформацію і обов'язок виготівника або продавця її надавати на першу вимогу, регламентується Законом «Про захист прав споживачів».

Зрозумілість – вимога, що припускає використовування загальноприйнятих понять, термінів, визначення яких приводяться в термінологічних стандартних словниках і довідниках, або ці терміни і поняття відносяться до загальноприйнятих, тому не вимагають визначень і пояснень.

Третє «Д» - достатність інформації – може потрактувати як раціональна інформаційна насиченість, що виключає надання як неповній, так і зайвої інформації.

Неповна інформація – ця відсутність певних відомостей про товар.. .

Зайва інформація – це надання відомостей, що дублюють основну інформацію без особливої необхідності або не надаючи інтерес для її користувачів. Надлишок інформації також шкідливий, оскільки в сучасних умовах інформаційних перевантажень даремні відомості про товар можуть викликати роздратування споживача і спонукати до відмови від покупки.

Засобами товарної інформації служать: маркіровка; технічні документи; нормативні документи; довідкова, учбова і наукова література; реклама і пропаганда.

Вказані засоби масової інформації розрізняються співвідношенням основоположної, комерційної і споживацької інформації. Загальною для них є наявність основоположної інформації. Так, в маркіровці найбільша питома вага доводиться на основоположну і споживацьку інформацію, а найнижчий – на комерційну.

Маркіровка – текст, умовні позначення або малюнок, нанесений на упаковку або товар, а також інші допоміжні засоби, призначені для ідентифікації товару або окремих його властивостей, доведення до споживача інформації про виготівників, кількісні і якісні характеристики товару.

Основні функції маркіровки – інформаційна; ідентифікуюча; мотиваційна; емоційна.

Інформаційна функція маркіровки як одного із засобів товарної інформації є основною. Найбільша питома вага доводиться на основоположну і споживацьку інформацію, менший – на комерційну.

Емоційна і мотиваційна функції маркіровки взаємозв'язані. Барвисто оформлена маркіровка, пояснюючі тексти, застосування загальноприйнятих символів викликають у споживача позитивні емоції і служать важливою мотивацією для ухвалення рішення про покупку товару.

 








Дата добавления: 2015-11-26; просмотров: 3854;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.