Товарна інформація – відомості про товар призначені для користувачів – суб'єктів комерційної діяльності.
Види і форми інформації про товар
Первинними джерелами товарної інформації і одночасно виконавцями послуг з інформування продавців або споживачів про товари, що продаються, є виробники.
Залежно від призначення товарну інформацію підрозділяють на три види: основоположну; комерційну; споживацьку.
Основоположна товарна інформація – основні відомості про товар, вирішальні, що мають, значення для ідентифікації і призначені для всіх суб'єктів ринкових відносин. До основоположної інформації відносяться вигляд і найменування товару, його сорт, маса нетто, найменування підприємства-виготівника, дата випуску, термін зберігання або придатності.
Комерційна товарна інформація – відомості про товар, доповнюючі основну інформацію і призначені для виготівників, постачальників і продавців, але малодоступні споживачу. Ця інформація містить дані про підприємства-посередниках, нормативні документи про якість товарів, асортиментні номери продукції по ОКП, ТН ВЕД і т.п. Типовим прикладом комерційної інформації є штрихове кодування.
Споживацька товарна інформація – відомості про товар, призначені для створення споживацьких переваг, показуючі вигоди унаслідок застосування конкретного товару і націлені, кінець кінцем, на споживачів. Ця інформація містить відомості про найпривабливіші споживацькі властивості товарів: харчовій цінності, складі, функціональному призначенні, способах використовування і експлуатації, безпеці, надійності і ін. Барвисті зображення на товарі або упаковці також призначені для посилення емоційного сприйняття їх споживачами.
Форми товарної інформації:
Словесна інформація найбільш доступна для грамотного населення, якщо вона дана на відповідній мові.
До недоліків словесної інформації відноситься її громіздкість: для розміщення її потрібна значна площа на упаковці. Для її сприйняття необхідний час, причому при надмірній насиченості словесної інформації споживач не може або не хоче витрачати багато часу на її осмислення.
Цифрова інформація застосовується частіше за все для доповнення словесної і в тих випадках, коли потрібна кількісна характеристика відомостей про товар (наприклад, порядкові номери продукції, підприємства, маса нетто, об'їм, довжина, дати і терміни). Цифрову інформацію відрізняють лаконічність, чіткість і одноманітність, проте у ряді випадків вона доступна лише професіоналам і незрозуміла споживачам (наприклад, асортиментні номери продукції, порядкові номери підприємств вимагають розшифровки за допомогою ОКП і окпо).
Образотворча інформація забезпечує зорове і емоційне сприйняття відомостей про товари за допомогою художніх і графічних зображень безпосередньо товару або репродукції з картин, фотографій, листівок і інших естетичних об'єктів (кольорів, тваринних, комах і т.п.) або інших зображень.
Символічна інформація – відомості про товар, передавані за допомогою інформаційних знаків. Символ – характеристика відмітних властивостей товару для короткого віддзеркалення їх єства. Для цієї форми інформації характерна лаконічність, однозначність, проте їх сприйняття вимагає певної професійної підготовки для розшифровки або сповіщення споживача через засоби масової інформації, консультації і т.п.
Дата добавления: 2015-11-26; просмотров: 3265;