Проходження дистанції
3.13.2.1. Дистанція (частина дистанції) вважається пройденою при про-ходженні командою (учасником на особистих дистанціях) повного маршруту (взяття в заданій послідовності всіх контрольних пунктів дистанції або проходження всіма маркірованими коридорами руху по дистанції) і подолання не менше ніж п’ятдесяти відсотків від загальної кількості етапів (спеціальних завдань).
3.13.2.2. Старт команд може бути роздільним, груповим, загальним. Інтервал старту між командами (учасниками) повинен бути таким, щоб вони не створювали перешкод іншим командам (учасникам) при подоланні дистанції. Старт може бути примусовим або по готовності команди, дистанції, що визначається Умовами.
У випадку, коли одна команда може наздогнати іншу, дистанція повинна мати відповідну кількість рівноцінних варіантів подолання етапів. У випадку, якщо одна команда наздогнала іншу і створюються перешкоди в подоланні дистанції, то одній з цих команд надається відсічка (зупиняється час роботи на дистанції) і будь-які дії всіх учасників цієї команди припиняються до закінчення відсічки, крім випадків пов’язаних з безпекою.
3.13.2.3. Починати роботу команди на етапі крос-походу дозволяється при наявності на етапі не менше двох учасників команди та після того, як судді на етапі буде здана командна картка. В разі не прибуття на етап до закінчення роботи на етапі всіх членів команди – команда знімається з етапу, а подальший рух по дистанції членів команди і видача команді картки здійснюється тільки після прибуття всіх учасників команди на етап.
3.13.2.4. Рух учасників по дистанції (етапі) в зворотному напрямку дозволяється в межах коридорів руху, якщо при цьому забезпечено дотримання умов безпеки, які передбаченні для подолання таких етапів.
3.13.2.5. Для регулювання часу проведення змагань допускається введення суддівського обмеження часу, яке може застосовуватися у вигляді контрольного, заданого, оптимального часу на дистанції або частини дистанції.
Суддівські обмеження часу визначаються і повідомляються в Умовах. Якщо Умовами воно не визначено, то суддівське обмеження часу повинно бути повідомлено команді до старту першої команди.
Після закінчення контрольного часу дії команди (учасника) по проход-женню припиняються, а результат не зараховується – команда (учасник) зні-маються з етапу (дистанції).
По збіганню заданого часу дії команди припиняються, суддями фіксуються положення та місце перебування учасників, спорядження, потерпілого, вантажу. Діям команди надається суддівська оцінка і призначається штраф. По закінченні заданого часу команда звільняє дистанцію, частину дистанції, етап і продовжує долати наступну частину дистанції .
При перевищенні оптимального часу на команду (учасника) накладається штраф із розрахунку 1 бал за кожні 30 секунд (повні чи неповні) перевищення оптимального часу. Час перевищення визначається як різниця між фактично витраченим на подолання етапу часом і встановленим оптимальним часом.
3.13.2.6. На проходження дистанції «Крос-походу» суддівською колегією розраховується суддівське обмеження часу з урахуванням класу змагань та конкретних погодних умов. Контрольний час етапів рекомендується призначати у півтора рази більше розрахункового часу, який визначається начальником дистанції при її плануванні.
3.13.2.7. Початком роботи на будь-якому етапі вважається вихід будь-якого учасника за лінію старту (якщо вона є), контрольну лінію, або контакт учасника з суддівським обладнанням етапу або інша дія, обумовлена Умовами. Завершенням проходження (фінішем) етапу, спеціального завдання, спеціального прийому вважається момент виходу за лінію фінішу останнього учасника команди та спорядження, або якщо закінчився контрольний (заданий) час, або по команді капітана у разі проходження етапу всіма учасниками.
Спорядження, залишене на етапі крос-походу та довгій дистанції «рятувальних робіт» після закінчення контрольного часу або залишення етапу по команді капітана, повертається команді після її фінішу на цьому етапі.
3.13.2.8. Умовами може бути передбачена заміна учасника на дистанції. Порядок та умови здійснення замін визначаються Настановами, затвердженими виконкомом ФСТУ.
3.13.2.9. Кількість учасників на фініші дистанції, на проміжних етапах та КП повинна бути така ж, як і на старті, за винятком випадку, коли учасник зійшов з дистанції і залишений командою на етапі або на КП з суддями з відповідною суддівською відміткою в командній картці та протоколі, кількість учасників на фініші та останньому технічному етапі повинна бути однакова. Про неповний склад команди на етапі капітан зобов’язаний сповістити суддів етапу до початку роботи на етапі. Якщо учасник , який не зійшов з дистанції не являється на етап для проходження (з відповідною фіксацією в протоколі етапу), то команда знімається з етапу.
3.13.2.10. Команда (учасники) мають діяти на дистанціях самостійно, автономно, без отримання сторонньої допомоги, втручання в дії команди тренерів, представників, членів делегації (в тому числі у вигляді дублювання команд, підказок, настанов та інше), якщо інше не обумовлено Положенням або Умовами.
Заявки з тактики
3.13.3.1. Заявка з тактики заповнюється після перегляду або оголошення дистанції відповідно до роз'яснень, зразків і бланків заздалегідь розданих командам.
Необхідні вимоги до заявки визначаються Умовами. Позначення на схемі (фотографії) до заявки подаються відповідно до маркування, прийнятого службою дистанції. Система маркування повідомляється команді до перегляду (оголошення) дистанції. Додаткові умовні позначення повинні бути розшифровані.
3.13.3.2. Заявка з тактики підписується капітаном команди і подається в суддівську колегію після перегляду (оголошення) дистанції у встановлений термін.
3.13.3.3. Перед стартом капітан команди має право внести зміни в заявку щодо кількості та виду спорядження, яке буде використано.
3.13.3.4. Всі неточності заповнення заявки, а також пропуски в заявці штрафуються як порушення заявленої тактики.
3.13.4. Забезпечення безпеки на дистанції (етапах)
3.13.4.1. Ділянки рельєфу, по якому проходить дистанція, а також місця, де повинні проходити вірьовки суддівської страховки, очищаються від предметів, які можуть становити небезпеку для учасників та суддів. У випадку неможливості усунення всіх небезпечних предметів вони позначаються обмежувальною лінією або іншим чином.
3.13.4.2. Ділянка ріки, яка використовується для проведення змагань, повинна мати досить рівне дно, безпечні підходи до місця змагань. Рекомендується встановлення поста перехоплення нижче по течії.
3.13.4.3. Очищення дистанції проводиться спеціальною бригадою під керівництвом начальника дистанції.
3.13.4.4. На етапах, де це необхідно, суддями обладнуються пункти страховки та самостраховки.
3.13.4.5. Всі учасники змагань, що знаходяться на дистанції, повинні бути в касках та забезпечені суддівською чи командною страховкою (самостраховкою), за винятком ділянок, обумовлених Умовами.
3.13.4.6. Пункти перестібування суддівської страховки повинні бути обумовлені та обладнані відповідним чином для забезпечення безпеки. Суддівська страховка не повинна заважати або надавати допомогу учаснику при проходженні дистанції, а також торкатися потенційно небезпечних ділянок рельєфу.
3.13.4.7. Учасники зобов'язані слідкувати за правильним положенням прикріпленої до них суддівської страховки.
3.13.4.8. Начальник дистанції і заступник головного судді з безпеки зобов'язані особисто перевірити район змагань, дистанції, етапи, надійність обладнання пунктів страховки та самостраховки, суддівської страховки, вжити заходи до усунення причин, що можуть призвести до нещасного випадку.
3.13.4.9. Всі судді, що знаходяться на дистанції в місцях, де можливі зриви або падіння каміння, повинні бути забезпечені самостраховкою та захисними касками.
3.13.4.10. Закріплення суддівської страховки до учасника і зняття її ви-конується під контролем суддів у пунктах, визначених Умовами.
3.13.4.11. Забороняється використовувати обладнання дистанції, не пе-редбачене для її проходження, та вірьовку верхньої командної страховки для підйому (витягування) або спуску учасника при проходженні дистанції.
3.13.4.12. Усі учасники змагань повинні бути забезпечені: індивідуальною страховочною системою, яка складається із зблокованих поясу грудної обв’язки з наплічними лямками та поясу бесідки з лямками під стегна або конструктивно складати єдину систему; захисною каскою з номером учасника і літерою «К» у капітана; єдиною, по можливості, формою, яка повинна закривати лікті та коліна, а також іншим спорядженням, визначеним Положенням і Умовами.
3.13.4.13. Все спорядження виступаючих, яке використовується при про-ходженні дистанції, повинно бути оглянуте і допущене до використання технічною комісією.
Основні вимоги до спорядження:
Основна вірьовка повинна мати діаметр не менше ніж 10 мм і не мати пошкоджень;
Усі елементи страховки, самостраховки і з'єднань (блокування) мають бути виконанні із основної вірьовки або матеріалу такої ж міцності;
Захисна каска повинна бути обладнана амортизатором, ременем для підборіддя та закріплена до страховочної системи учасника.
3.13.4.14. Усе спорядження, яке учасники беруть з собою на дистанцію, разом з дозволом технічної комісії, повинне бути представлене для контролю судді при учасниках.
3.13.4.15. Відповідальність за якість і безпечне використання всього спорядження учасників покладається на представника команди або самих учасників.
3.13.4.16. Відповідальність за підготовку учасників команд вимогам, необхідним для подолання дистанцій, покладається на представників команд.
3.13.4.17. Відповідальність за наслідки, викликані порушенням безпеки з вини учасника, несе учасник, який припустив таке порушення.
Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 816;