Вимоги до обладнання дистанції
3.16.4.1. На дистанціях змагань обладнуються місця старту та фінішу, які повинні відповідати таким вимогам:
- на березі ріки (водоймища) повинен бути майданчик для розміщення суден, учасників, суддів, глядачів, безпечні місця для спуску та підйому суден;
- стартові та фінішні ворота повинні бути нерухомими та помічені відповідно написами «Старт» та «Фініш».
3.16.4.2. Дистанція «слалом»
1. На дистанції «слалом» встановлюються штучні перешкоди – ворота, які утворюються двома вертикально підвішеними над водою віхами. Довжина віхи – не менше 180 см, діаметр – 3,0-3,5 см. Ширина воріт (між віхами) не менше: для байдарок, каяків та каное – 120 см, для катамаранів – 280 см. В окремих випадках допускається встановлення однієї віхи.
2. Нижні кінці віх повинні бути розташовані на відстані 10-20 см над рівнем води та не розгойдуватися від течії.
3. Ворота нумеруються в порядку їх проходження.
4. Таблички з номерами воріт або літерою «Т», що означає «ворота часу», повинні мати розмір 30x30 см. Цифри номерних знаків та літера «Т», мають бути нанесені чорною фарбою на жовтому або білому фоні. Цифри повинні мати висоту 20 см і ширину лінії 2 см. З протилежного боку таблички цифри або літера «Т» закреслюються по діагоналях червоними лініями шириною 2 см. Таблички підвішуються ззовні воріт біля верхніх кінців віх з ближнього до попередніх воріт або правого боку в такому порядку: номер воріт, табличка з літерою «T». Для прямих воріт або воріт зворотного ходу чільна сторона таблички з номером розташовується з боку проходження воріт.
5. Ворота прямого ходу являють собою дві віхи, що пофарбовані по довжині у вигляді перемежованих одна віха червоно-білих, інша – зелено-білих кілець.
6. Ворота вільного ходу являють собою дві віхи, що пофарбовані по довжині у вигляді перемежованих зелених та білих кілець.
7. Ворота зворотного ходу являють собою дві віхи, пофарбованих у вигляді червоних та білих перемежованих кілець. В усіх випадках ширина кілець має бути 20 см і нижнє кільце обов`язково має бути білим.
8. Максимальна довжина дистанції складає: для байдарок, каяків та каное – 800 м; для катамаранів та рафтів – 1200 м.
3.16.4.3. Дистанції «спринт» та «ралі»
1. Довжина дистанції «спринт»– від 300 м до 5000 м, «ралі» – до 50 км.
2. На окремих ділянках дистанції можуть розміщуватися знаки, які несуть додаткову інформацію: попереджують, регламентують лінію руху тощо.
3. Учасникам можуть видаватися лоції, карти, схеми.
3.16.4.4. Дистанція «рятувальні роботи»
1. Змагання на дистанції «Рятувальні роботи» проводяться на відрізку рікидовжиною 100 – 500 м.
2.Для визначення зон виконання певних спеціальних завдань застосовуються обмежуючі створи, точкові орієнтири, що можуть визначати зони перевороту судна, рятувальних робіт, фініш та ін. В якості створів, які обмежують зони виконання спеціальних завдань, можуть застосовуватися берегові орієнтири, ворота необхідної ширини. Для фінішу змагань визначається промарковане місце на березі вище граничного рубежу. В кінці дистанції «рятувальні роботи» встановлюється гранична межа (рубіж), створ якої помічається по обидва боки потоку.
3.16.4.5. Дистанція «естафета»
1. Змагання на дистанції «естафета» проводяться на відрізку ріки довільної довжини.
2. Послідовність стартів екіпажів різних класів суден визначається положенням про змагання або Головною суддівською колегією змагань (ГСК).
Старт
3.16.5.1. В змаганнях з водного туризму застосовуються старти:
- роздільний, при якому екіпажі (команди) стартують поодинці з виз-наченим часовим інтервалом;
- командний, при якому одночасно стартують екіпажі однієї команди;
- загальний, при якому одночасно стартують усі команди (екіпажі).
3.16.5.2.Послідовність старту екіпажів (команд) визначається жеребку-ванням в кожному класі суден, час старту – за стартовим протоколом.
3.16.5.3. Екіпаж (команда), що спізнився на старт, до даної спроби не допускається.
Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 726;