МЕТОДИ УСУНЕННЯ СИСТЕМАТИЧНОЇ СКЛАДОВОЇ ПОХИБКИ
Для усунення ССП використовуються наступні методи:
Метод поправок -базується на результатах попередніх експериментальних випробовувань, де досліджується дія зовнішніх впливаючих факторів ( температури, тиску, зміни напруги живлення і ін..) на засіб вимірювання. По їхнім результатам знаходять різні поправочні формули або таблиці поправок, які використовують потім при експлуатації ЗВ.
Внесення поправок в результат вимірювання - є найбільш поширеним
способом виключення ССП. Поправка q чисельно дорівнює ССП, але має
протилежний знак ССП (q = | Δc |).
Метод двохразового вимірювання –грунтується на проведенні такого досліду, при якому похибка від впливаючого фактору входить в результат вимірювання один раз зі знаком «+», а другим разом – зі знаком «-» Загальний результат вимірювання одержують як середнє із двох вимірювань.
Метод заміщення –грунтується на попередньому вимірюванні ФВ засобом вимірювання і отриманні результату у вигляді: Хзв = Хвим Δc,
де Хзв – покази ЗВ; Хвим – вимірювана ФВ, Δc - ССП.
Далі, нічого не змінюючи в ЗВ, до його входу відмикають замість вимірюємої ФВ Хвим регульовану міру Хоі і підбирають її значення, за якого досягається попередній результат показу ЗВ:
Хзв = Хоі Δc.
Порівнюючи обидва результати, отримуємо: Хвим = Хоі.
Якщо ССП визначена і усунена методом введення поправки, то отримують відкориговані результати вимірювань:
Хкор = Хзв + q .
При виключені систематичної похибки, вимірювана величина Аскладається з коригованого значення результату вимірювань Хкор та випадкової похибки Δв i стає випадковою величиною:
А = Хкор +/- Δв.
Дата добавления: 2016-01-18; просмотров: 784;