Методика ознайомлення з основами роботи в середовищі редактора презентацій.

Із середовищем програми, яка допомагає створювати презентації –редактор презентацій PowerPoint, учні знайомляться на 2 уроці.

Щоб запустити програму, учні повинні виконати наступну послідовність дій: Пуск – Усі програми – Microsoft Оffice – Microsoft Оffice PowerPoint. Потім вчитель ознайомлює з вікном програми та його елементами: рядок заголовка, інструменти роботи з презентацією, стрічка вкладок, титульний слайд, область слайдів, яка демонструє всі слайди, що містяться в презентації.

Під час практичної роботи на 2 уроці учні заповнюють інформацією перший (титульний) слайд, адже з минулого уроку діти вже знають, яка інформація міститься на ньому – назва презентації та дані про її авторів. Для введення цих відомостей на слайді розміщено 2 рамки з підказками про те, який текст потрібно увести. Необхідно показати дітям, що перетягуванням можна змінити місце розташування об’єктів на слайді, а користуючись повзунком у правому нижньому куті вікна, можна збільшувати/зменшувати розміри слайдів,.

Заповнивши потрібною інформацією титульний слайд, вчитель навчає учнів зберігати презентацію (натиснути кнопку , ввести назву, яка відповідає темі презентації, та натиснути кнопку Зберегти).

Збережену презентацію на наступному, 3 уроці третьокласники вчитимуться відкривати. Алгоритм відкривання створеної презентації:

1. Вибрати кнопку Відкрити , що міститься в лівому верхньому куті вікна PowerPoint.

2. У вікні Відкриття документавідкрити папку, де збережено презентацію.

3. Знайти і обрати необхідний файл за іменем, а потім натиснути кнопку Відкрити.

Нова презентація завжди містить лише один титульний слайд. Тому важливо навчити учнів додавати до презентації нові слайди. Це відбувається на 3 уроці. Алгоритм додавання слайду:

1. Підвести вказівник до ескізу слайда, після якого треба додати новий слайд.

2. Відкрити контекстне меню.

3. Вибрати команду Створити слайд.

Після виконання цих дій на вкладці Слайди з’явиться новий слайд.

Щоб зробити слайди презентації привабливими, різнобарвними, потрібно обрати шаблон для оформлення презентації: вкладкаКонструктор – Теми.

Шаблон – зразок оформлення слайдів.

Навчаючи учнів створювати презентації, слід звернути увагу та пояснити відмінності між створенням нової презентації і створенням нового слайду в поточній презентації, оскільки ці операції часто викликають в учнів плутанину.

При введенні тексту на слайди необхідно, щоб учні звернули увагу на мовний режим клавіатури і при необхідності змінили його на українську мову. Якщо учень припуститься помилки при введенні тексту, то такі слова будуть підкреслені червоною хвилястою лінією. Для вилучення зайвого символу діти користуються клавішами Delete та Backspace. Встановлення курсора в потрібну позицію виконують за допомогою миші або клавішами зі стрілками. Натиснення клавіші Enter при введенні тексту – створює новий рядок та переводить курсор в цей рядок. Скасувати останні виконані дії у презентації можна кнопкою , яка розташована у лівій частині вікна.

Іноді, для виділення основної думки, заголовку слайду важливо змінити розмір та колір слів, зробити їх жирними та похилими. Зміна зовнішнього вигляду тексту називається форматуванням тексту. Для виконання цієї операції учні користуються групою інструментів Шрифт на вкладці Основне.

Вирівняти текст у рамці можна за лівим краєм, за правим краєм або по центру, скориставшись відповідними кнопками групи інструментів Абзац вкладки Основне.

Щоб зробити презентацію цікавішою та привабливішою, її можна доповнити картинками, розміщуючи їх на окремому слайді або поряд з текстом на слайді (вкладка Вставлення – Рисунок – вибрати необхідне зображення – натиснути кнопку Відкрити). Вставлене зображення можна переміщувати по слайду, щоб воно не затуляло текст (курсор має вигляд чотиринапрямленої стрілки), збільшувати/зменшувати його розміри (так як змінювали розміри вікон). Для збереження пропорцій малюнка потрібно затискати клавішу Shift. Щоб видалити зображення, його потрібно виділити та натиснути клавішу Delete.

З метою виховання естетичного смаку слід розглянути питання оформлення слайдів презентації. Необхідно звернути увагу учнів на те, що головним є зміст презентації, а форма подання повинна допомагати користувачеві зрозуміти сутність висвітлюваного питання, а не відволікати від нього. Для цього варто дотримуватися таких правил:

§ орієнтовна кількість коротких речень на одному слайді – до 5 з кількістю слів до 8;

§ заголовки слайдів повинні привертати увагу;

§ для виділення найважливішої інформації на слайді виконують форматування;

§ текст слайда має добре читатись (темний текст на світлому фоні, і навпаки);

§ не перевантажувати презентацію графічними об’єктами.

Після закінчення створення презентації її обов’язково потрібно переглянути та, за необхідності, внести до неї зміни (вкладка Показ слайдів – кнопка З початку).

В початкових класах учні створюють прості презентації на 3-5 слайдів без додавання аудіо та відеозаписів, ефектів переходу між слайдами, анімації до об’єктів на слайдах.

Найбільш актуальними темами, які можна пропонувати учням для створення презентацій, може бути «Наш клас», «Наша школа», «Моя сім’я».

На останньому уроці по вивченню редактора презентацій вчитель узагальнює знання учнів з теми, разом підводять підсумки роботи в середовищі PowerPoint, визначають етапи роботи над презентацією та яких правил потрібно дотримуватись при її оформленні.








Дата добавления: 2015-12-29; просмотров: 1928;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.