Типи завдань для роботи з текстом.

Працюючи з текстовим редактором, можна пропонувати учням завдання 2 типів:

1. Ввести деякий текст з клавіатури та подати його у певному вигляді. Недоліком таких завдань є складність самооцінки, втрата часу на набір.

В цьому випадку учневі з одного боку самостійно важко знайти помилку в результатах виконання завдання та оцінити правильність його виконання. З іншого – більшість учнів не мають навичок швидкого введення тексту з клавіатури, це означає, що при виконанні такого типу завдань значна частина часу уроку витрачається на введення тексту, а на формування вмінь та навичок його опрацювання за допомогою такого засобу.

Завдання такого типу краще пропонувати учням не при вивченні нового матеріалу, а при узагальненні та повторенні .

2. Завантажити заздалегідь створений вчителем текстовий документ та подати його в конкретній формі, вимоги до зовнішнього вигляду якого учні одержують у роздрукованому вигляді.

Таким чином, учень вже на початку роботи має перед очима зразок і його завдання полягає в тому, щоб привести вже набраний текст до вказаного виду, використовуючи засоби текстового редактора.

За рахунок завантаження файлу з диску більше часу можна витратити на опрацювання повідомлень, а не введення тексту. При цьому завдання можуть бути подані з різними рівнями підказок щодо їх виконання:

1-ий тип завдань. До тексту, що зберігається на диску, надається очікуваний результат його опрацювання та послідовність дій з переліком вказівок, які необхідно виконати для подання заданого тексту у потрібному вигляді.

2-ий тип завдань. До тексту та надрукованого очікуваного результату пропонується список вказівок, виконуючи які можна досягти мети завдання, але в цьому випадку відсутній алгоритм його виконання.

3-ий тип завдань. Пропонуються лише деякі узагальнені вказівки до виконання завдання.

4-ий тип завдань. Пропонується тільки зразок, будь-які вказівки виконання завдання відсутні. Учень самостійно добирає методи опрацювання заданого тексту.

Практика свідчить, що індуктивний метод (від окремих фактів до висновків) вивчення можливостей використання середовища приводить до більш плідних результатів.

Вчителю, перед проведенням кожного уроку, слід чітко формулювати мету вивчення матеріалу та уточнювати, які знання та вміння повинні бути сформованими при проведенні уроку і намагатися для виділених вмінь та навичок добирати конкретні завдання різних типів.

На початку можна показати учням на одному комп'ютері або через мультимедійний проектор правила виконання, а потім запропонувати самостійну роботу. Практика показує, що якщо учні раніше не залучалися до дослідницької роботи, то така методика повинна вчителем застосовуватися поступово, ускладнюючи самостійну роботу від завдання до завдання, а інколи доцільно допомагати учням при виконанні всієї вправи, залежно від сформованості в учнів самостійного мислення та рівня їхньої пізнавальної активності.

Такий підхід до вивчення текстового редактора дає можливість учням при необхідності без зайвих перешкод перейти до опрацювання тексту в іншому аналогічному середовищі. Якщо дозволяє час, то можна запропонувати окремим учням виконати аналогічні завдання в іншому редакторі, не пояснюючи правил роботи в ньому.

 








Дата добавления: 2015-12-29; просмотров: 1309;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.