Методика роботи з комп'ютерними програмами на підтримку вивчення української та іноземних мов.
У програмі з інформатики для початкових класів передбачено окремі години для роботи із програмами на підтримку засвоєння навчальних предметів початкової школи. Учителі, враховуючи особливості навчання та реалізацію міжпредметних зв'язків, навчальні потреби та особливості учнів, можуть розподілити години на опанування теми 2 класу «Комп'ютерна підтримка вивчення навчальних предметів» протягом року. «Комп'ютерна підтримка вивчення навчальних предметів» вивчається у 2 класі 4 години. За ці 4 години діти виконують роботу з комп'ютерними програмами на підтримку вивчення української мови, іноземної мови, математики, образотворчого мистецтва, музики тощо.
На підтримку вивчення української мови використовують такі програми як:
«Незвичайний поїзд» (діти закріплюють вміння визначати кількість приголосних і голосні звуків, визначати тверді та м’які, дзвінкі та глухі приголосні звуки, щоб скласти приказку або прислів’я).
«Кубики зі складами» (закріплюють вміння будувати речення, вставляти пропущені склади в слова).
«Незнайко на містку» (діти повторюють і узагальнюють правила правопису ненаголошених е та и в коренях слів).
«Куди податися вояку» (діти закріплюють знання про синоніми та антоніми).
«Туристичні маршрути» (удосконалюють знання про наголос).
А на підтримку іноземної мови використовують програму «Ведмедик-поліглот» (учні збагачують свій англомовний словниковий запас перекладаючи з англійської мови на українську чи навпаки).
Під час роботи з комп'ютером у дітей виникає:
– підвищення цілеспрямованості навчання;
– посилення мотивації навчання;
– застосування активних методів і форм навчання;
– прискорення темпу навчальних дій;
– краще запам’ятовування, відтворення матеріалу тощо.
Під час вивчення теми«Країни, мови яких ми вивчаємо», діти дізнаються цікаву та пізнавальну інформацію про Англію, Німеччину, Францію – столиці цих країн, державну мову, традиції, розвиток культури, спорту, освіти цих країн.
Наприклад, столиця Англії — Лондон. У Лондоні є багато визначних місць: Вестмінстерський палац, великий годинник на Біг Бені, вежа Вікторії над королівським входом до парламенту. Англійці дотримуються старовинних традицій – це вівсяна каша вранці та чай о п'ятій годині дня. Англія – країна, де зародилися футбол, регбі, гольф.
Столиця Німеччини — Берлін. Ця країна дала світу багато відомих учених, філософів, поетів, композиторів. Німецькі спортсмени – одні з найкращих, переможці численних чемпіонатів світу та Олімпійських ігор з багатьох видів спорту. Найпопулярніший вид спорту — футбол. Німеччина відома виробництвом автомобілів: Volkswagen, BMW, Mercedes-benz, Opel, Porsche. У Німеччині навчання в школі триває 12років. Найвища оцінка у німец. школах 1, а найнижча – 6.
Столиця Франції — Париж. Ця країна всесвітньо відома своїми художниками, поетами і письменниками, архітекторами, ученими. Візитівкою Парижа є Ейфелева вежа. Франція вважається законодавицею моди. Всесвітньо відомим є Канський кінофестиваль.
Дата добавления: 2015-12-29; просмотров: 1595;