Методика ознайомлення з поняттями «презентація», «слайд».

З цими поняттями учні знайомляться на першому уроці при вивченні розділу «Робота з презентаціями». Перший урок по вивченню комп’ютерних презентацій припадає на 1 урок 2 семестру, тобто після зимових канікул. Тому, в кінці 1 семестру можна дати декільком дітям завдання – підготувати розповідь про те, як вони провели зимові канікули. І на 1 уроці інформатики у 2 семестрі представити, тобто презентувати, свій виступ перед класом, супроводжуючи показом фотографій чи відеозаписами. Прослухавши виступи учнів, вчитель підсумовує, що таке подання, представлення чогось нового називається презентацією. Її можна підготувати з використанням комп’ютера. Потім вчитель може покати власну комп’ютерну презентацію про свій зимовий відпочинок чи зимові свята, демонструючи учням тим самим переваги використання комп’ютерної презентації при поданні матеріалу, можливість розміщення як тексту, так і графічних об’єктів, звукового супроводу, відеозаписів.

Презентація, підготовлена з використанням комп’ютера, називається комп’ютерною презентацією. Варто запропонувати учням навести приклади, де вони бачили комп’ютерні презентації (на уроках, шкільних святах).

Використовуючи прийом аналогії, можна порівняти комп’ютерну презентацію з книгою. Книга складається із сукупності сторінок, гортаючи які можна ознайомитись (переглянути) інформацію, представлену у вигляді тексту або малюнків. Сторінки комп’ютерної презентації називаються слайдами, які, крім тексту і зображень, можуть містити звукові та відео фрагменти. Комп’ютерну презентацію, як і книгу, теж можна переглядати, переходячи від одного слайду до іншого.

Перший слайд презентації називається титульним слайдомта містить назву презентації, дані про її авторів (так само як і титульна сторінка підручника має назву підручника, прізвища авторів). Кожен наступний слайд презентації має:

· заголовок;

· текст;

· ілюстрації до тексту.

Зі слайдами можна виконувати наступні дії:

ü додавати нові слайди,

ü видаляти, на вкладці Слайди з лівого боку

ü міняти місцями (сортувати),

ü обирати шаблон для оформлення (вкладка Конструктор – Теми)

На першому уроці під час практичної роботи учні лише самостійно відкривають та переглядають презентації, створені вчителем, аналізують як починається презентація, зі скількох слайдів складається, заголовки кожного слайду, яку інформацію вони містять, яким слайдом закінчується презентація і т.д. Презентації для перегляду повинні бути пізнавальними для учнів, наприклад, про рідне місто чи міста, природу України, історичні місця Києва тощо.

При перегляді презентацій учні користуються клавішами клавіатури: Enter – для переходу до наступного слайду, Backspace – для повернення до попереднього слайду.

 








Дата добавления: 2015-12-29; просмотров: 1102;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.