Закони України
Законів, які регулюють цивільні відносини, дуже багато.
У великій кількості законів цивільні відносини часто регулюються одночасно з організаційними, адміністративними, фінансовими. У цих випадках можна говорити про комплексне законодавче регулювання певного виду діяльності, як це, наприклад, зроблено у Повітряному кодексі України, Кодексі торговельного мореплавства, Законі України «Про банки і банківську діяльність» тощо.
У статті 92 Конституції України названо предмет виключного законодавчого урегулювання. Лише законами можуть визначатися права і свободи людини і громадянина, гарантії їх здійснення, пра-восуб'єктність громадян, правовий режим власності, правові засади і гарантії підприємництва, правила конкуренції, засади цивільної відповідальності.
Верховенство закону, зокрема у сфері цивільних відносин, має два прояви:
1. законам мають відповідати акти органів державної виконав
чої влади та органів місцевого самоврядування;
2. на закони має лягти основний тягар регулювання цивільних
' Буткевич В. Г., Мачяренко В. Т. Європейський суд з прав людини та українське судочинство: питання взаємодії / Вісник Верховного Суду України.- 2004.- № 4.- С. 6; Загальні питання тлумачення та застосування Конвенції. Див.: Європейська конвенція з прав людини: основні положення, практика застосування, український контекст / За ред. О. Л. Жуковської- К., 2004.
Розділ І. Цивільні відносини. Соціальні регулятори цивільних відносин
' осин. Період тоненьких, «захалявних» законів і товстих ін-в укЦій, завдяки чому створювався грунт для відомчого свавілля, минув.
Основним актом цивільного законодавства України є Цивільний кодекс України.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 515;