Правова основа антидемпінгу
Міжнародні антидемпінгові правила передбачені: а) ст. VI ГАТТ; б) Антидемпінговим договором COT; в) національними антиденпінговими законами, що ухвалюються на основі міжнародних стандартів, закріплених в вищевказаних угодах.
У кожній країні існує власне законодавство, що регулює антидемпінг. Так, існує відповідний регламент ЄС, Закон України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" № 330-XIV від 22 грудня 1998 р. тощо. Але всі ці законодавчі акти членів COT повинні відповідати вимогам угод COT (ст. VI ГАТТ та Антидемпінговому договору COT).
Основна частина Статті VI гласить:
1. Сторони визнають, що демпінг, через який товари однієї країни потрапляють на ринок іншої країни за вартістю меншою, ніж нормальна вартість товарів, повинен осуджуватися, якщо він спричиняє матеріальну шкоду чи створює загрозу матеріальної шкоди промисловості, створеній на території сторони, чи значно затримує створення вітчизняної промисловості. Для цілей цієї Статті слід вважати, що товар потрапляє на ринок імпортуючої країни за вартістю меншою, ніж його нормальна вартість, якщо ціна товару, який експортується з однієї країни в іншу:
(a) нижча за порівняну ціну, при звичайному ході торгівлі, на аналогічний товар, призначений для споживання в експортуючій країні, або
(b)за відсутності такої внутрішньої ціни, нижча за
(і) найвищу порівняну ціну на аналогічний товар, призначений для експорту до будь-якої третьої країни при звичайному ході торгівлі, або
(іі) вартість виробництва товару в країні походження, до якої додані помірні додаткові витрати на продаж та прибуток.
В обох випадках необхідно робити належну поправку на розбіжності в умовах продажу, розбіжності в оподаткуванні та інші розбіжності, які впливають на порівнянність цін.
2. У цілях усунення чи попередження демпінгу, сторона може стягувати з будь-якого товару, який постачається у демпінговому порядку, антидемпінгове мито у розмірі, що не перевищує демпінгову маржу по цьому товару.
Двічі на рік COT збирає на нараду Антидемпінговий комітет (АДК) для того, щоб забезпечити форум для дискусії щодо антидемпінгових заходів. До обов'язків АДК входить перегляд антидемпінгових законів країн та їх застосування відповідно до Договору, вивчення звітів про антидемпінгові заходи країни, а також аналіз спірних моментів у антидемпінгових нормативних положеннях та в практиці їх застосування. Документи АДК, як і пропозиції країн щодо реформування Антидемпінгового договору, можна знайти на інтернет-сторінці COT www.wto.org (робочі документи з позначкою G/ADP/W/ та G/ADP/N/).
АДК повністю підзвітний Раді з питань торгівлі товарами і звітує останній щороку про використання та адміністрування Антидемпінгового договору.
Завданням АДК є перегляд національного законодавства. Країни-члени повинні подати відповідні закони до Комітету, а також дати відповідь на запитання інших країн про свої системи антидемпінгових заходів. У випадку виникнення певних проблем, країни зобов'язані привести своє національне законодавство відповідно до Договору.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 568;