Методика аналізу професійної діяльності фахівця.
Як відомо, створення всякого проекту, у тому числі й дидактичного, починається з аналізу вихідних даних. У результаті такого аналізу створюється повне подання про ту інформацію, що повинна лягти в основу проекту, а також вимальовується образ кінцевого продукту, створюваного в ході проектування. Таким чином, даний етап проектування спрямований на формування глобальної мети проекту й постановку стратегічних завдань, рішення яких супроводжує всі подальші етапи проектування. Все це визначає важливість розглянутого етапу, від якого надалі залежить результат проектування.
Діяльність по створенню дидактичного проекту має структуру, властивої будь-якої діяльності, і включає наступні елементи: ціль, мотив, спосіб, результат, суб'єкт, процес, предмет умови й продукт.
Суб'єкт діяльності – це група (індивід), що цілеспрямовано діє для задоволення своїх потреб.
Ціль є системоутворюючим фактором діяльності й може бути виражена у формі її результату й продукту.
Результат діяльності – психологічне збільшення досвіду особистості, що вона здобуває при досягненні мети.
Продукт діяльності – матеріальне подання того, що виходить при здійсненні діяльності.
Предмет діяльності – це те, що має суб'єкт на початку діяльності, і те, що в остаточному підсумку перетвориться в продукт.
Процес діяльності – це сукупність цілеспрямованих дій по застосуванню предмета діяльності відповідно до заданої мети.
Спосіб діяльності характеризує підготовленість суб'єкта до тієї або іншої роботи й може бути розкритий через засоби здійснення діяльності.
Умови діяльності - це середовище засобів, за допомогою яких здійснюються дії.
Засоби діяльності – це або досвід суб'єкта, що може бути виражений через сукупність професійних завдань, або всі допоміжні об'єкти, за допомогою яких здійснюється діяльність.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 847;