В огляді... 1. Сенсорно-рухова інтеграція являє собою процес, за допомогою котрого ПНС передає сенсорний імпульс до ЦНС

 

1. Сенсорно-рухова інтеграція являє собою процес, за допомогою котрого ПНС передає сенсорний імпульс до ЦНС, де він інтерпретується, після чого надсилається відповідний руховий сигнал, спрямований на те, щоб викликати необхідну рухову реакцію.

2. Сенсорний імпульс може завершитися на різних рівнях ЦНС. Не всі імпульси доходять до головного мозку.

3. Рефлекси — найпростіша форма рухового контролю. Це — неусвідомлена реакція. Для даного сенсорного стимулу рухова реакція завжди є миттєвою та ідентичною.

4. Нервово-м'язові веретена «включають» рефлекторну м'язову дію при їх розтягненні.

5. Нервово-сухожилкові веретена «включають» рефлекс, котрий гальмує скорочення, при перерозтягненні сухожилкових волокон.

6. Рухова ділянка кори головного мозку, що знаходиться у лобній частці, є центром свідомого рухового контролю.

7. Базальні ядра у білій речовині допомагають ініціації деяких рухів (тривалих та повторюваних), а також контролю пози та м'язового тонусу.

8. Мозочок активно бере участь у всіх процесах виконання швидких і складних рухів, а також допомагає дії рухової ділянки кори головного мозку та базальних ядер. Він є інтегративним центром, котрий вирішує, як краще виконати необхідний рух при певному положенні тіла та певному статусі м'язів.

9. Енграми являють собою зафіксовані рухові програми, котрі зберігаються у сенсорному та руховому відділах головного мозку і можуть бути відтвореними у разі необхідності.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 634;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.