Основне рівняння квантової механіки - рівняння Шредінгера
Рівняння, що описує рух мікрочастинки, мас відтворювати її хвильові властивості, тобто повинне бути подібним до хвильового рівняння, що описує поширення оптичних або акустичних хвиль
(7.7)
Ми можемо міркувати таким чином: якщо мікрочастинка, яка рухається, має хвильові властивості і може бути охарактеризована довжиною хвилі, то її стан можна описати за допомогою деякої функції ЧУ, яка задовольнятиме хвильове рівняння (7.7), тобто
(7.8)
Враховуючи зв'язок між частотою і періодом , а також зв'язок між довжиною хвилі, швидкістю і періодом і формулу для довжини хвилі де Бройля, відношення можна подати таким чином:
(7.9)
Тоді рівняння набуває такий вигляд:
(7.10)
де - кінетична енергія частинки. Рівняння (7.10) описує одновимірний рух частинки. У випадку, коли частинка рухається в тривимірному просторі, рівняння (7.10) матиме вигляд:
(7.11)
або
(7.12)
де - так званий оператор Лапласа, який діє на хвильову функцію і дорівнює сумі всіх других просторових похідних від Рівняння (7.12) описує рух вільної частинки.
Якщо частинка рухається в силовому полі, то її повна енергія дорівнює сумі кінетичної та потенціальної енергій: , звідки У цьому випадку рівняння (7.12) записується таким чином:
(7.13)
Рівняння (7.13) - стаціонарне рівняння Шредінгера, запропоноване ним у 1926 році.
Дата добавления: 2015-06-22; просмотров: 607;