Бг – висота хвилі
При визначенні положення поверхонь нашарування за знаками даного типу виходять із того, що подібні мікрофігури фіксують місце покрівлі піщаних шарів і є відбитими на підошві шарів інших за складом осадових порід.
Рис. 2.2.6. Сліди струмків води різних типів: а-е – обумовлені течією зверху донизу, є – обумовлені течією під кутом до схилу
Жолобоподібні форми. Форми подібного типу – це дрібні борозни, які утворилися при переміщенні дрібного матеріалу (камінців тощо), течії струмків води, плазуванні черв'яків Як правило подібні заглиблення утворюють складну, навіть мозаїчну картину в плані (рис. 2.2.6).
Сліди крапель дощу. Сліди даного типу найчастіше зберігаються в глинистих породах. Вони являють собою своєрідні мікропротуберанці, які часто виповнюються піщаним матеріалом.
Серед слідів тварин зустрічаються відбитки мешканців суходолу (ссавців тощо).
Рис. 2.2.7. Флішові знаки в кайнозойських відкладах Карпат
|
Флішові знаки. Знаки даного типу найбільш поширені у флішових відкладах і являють собою плавні скульптурні фігури різної форми і різного походження (рис. 2.2.7). Висота цих фігур коливається від перших міліметрів до декількох сантиметрів. Їх виникнення пов'язано практично з усіма вищерозглянутими процесами при суттєвій ролі чотирьох відзначених вище останніх.
Для визначення положення покрівлі й підошви шарів за цими знаками – існує правило: опуклі мікроформи відзначених фігур є позитивними на покрівлі глинистих шарів і негативно відбитими – на підошві пісковиків чи інших грубозернистих порід. Тобто їх присутність на поверхні шарів тонкоуламкових порід завжди фіксує місце покрівлі, а на поверхні піщаних та інших шарів – підошву останніх.
Дата добавления: 2015-04-07; просмотров: 1018;