Принцип роботи термодимової апаратури
Для постановки димової завіси необхідно включити вимикач ТДА на центральному щитку. При цьому якір електроклапана відкриває клапан і одночасно вмикає електродвигун приводу насосу, який починає подавати паливо в систему. Струмінь палива, проходячи через завихрювачі форсунок, закручується нарізкою і в розпиленому стані попадає у випускні колектори ежектора. Під дією високої темпе-ратури відпрацьованих газів паливо у колекторах випаровується і пари палива змі-шуються з відпрацьованими газами, утворюючи парогазову суміш. Так як темпе-ратура парогазової суміші значно вище температури зовнішнього середовища, то при виході її з ежектора вона конденсується і утворює густий туман.
Паливний бак | клапан | насос | фільтр | Зворотній клапан | форсунки |
Схема роботи системи ТДА:
Перед вмиканням системи двигун потрібно добре прогріти, а під час димопуску для створення густої завіси необхідно рухатись на максимально допустимих швидкостях.
Найбільш ефективне димлення утворюється при русі на ІV передачі, добре нагрітому двигуні tОР= 90 0 С з обертами колінчатого валу двигуна 2000-2400 об./хв.
Безперервна робота ТДА допускається не більше 5хв. Кожне слідуюче включення проводити не раніш, ніж через 3 хв.
Димопуск дозволяється вмикати при рухові машини, а з метою недопущення розриву завіси необхідно уникати переключення передач.
При роботі двигуна на паливах Т-1, ТС-1 вмикання ТДА не допускається, так як це може викликати загоряння димової завіси.
Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 924;