Технічна характеристика систем і вузлів.
Силова установка є комплекс агрегатів і вузлів, що складається з двигуна і обслуговуючих його систем живлення паливом, живлення повітрям, мащення, охолодження,підігріву і полегшенням пуску двигуна.
Двигун - чотирьохтактний дизель, 8-циліндровий, V-подібний, з турбокомпресорним наддувом, рідинного охолодження. Потужність двигуна - 191 кВт (260 к. с.). На машині може бути встановлений такий же двигун, але без турбокомпресорного наддуву потужністю 154,5 кВт (210 к. с.).
В системі живлення паливом БТР застосовується дизельне паливо. Залежно від умов експлуатації використовується чотири марки палива: літнє і три марки зимового — зимове до температури повітря —20° З, зимове до —30° З і арктичне до —50° З. В систему живлення входять два паливні баки, розміщені в кормі машини, загальною місткістю 300 л.
Система живлення повітрям має повітряний фільтр з автоматичним ежекційним видаленням пилу з повітроочисника.
Система мащення — комбінована, під тиском і розбризкуванням, з «мокрим» картером (тобто нижня частина картера двигуна є місткістю для масла). Масло в систему заправляється через заливну горловину картера двигуна і перевіряється щупом. Заправна місткість системи — 28 л.
Система охолоджування — рідинна, вентиляторна, закрита, з примусовою циркуляцією охолоджуючої рідини.
Заправна місткість: при заправці водою — 50 л, при заправці антифризом — 49 л.
Заправка системи здійснюється через заливну горловину радіатора.
Система полегшення пуску двигуна складається з двох частин: електрофакельного пристрою і підігрівача. Електрофакельний пристрій призначений для підігріву повітря в впускних колекторах двигуна під час його пуску.
Підігрівач служить для підігріву охолоджуючої рідини в умовах низьких температур. Підігрівач змонтований на двигуні машини.
Трансмісія БТР — механічна, ступінчата. Вона складається з наступних агрегатів і вузлів: зчеплення, коробки передач, роздавальної коробки, карданних передач, мостів, колісних редукторів, вузлів приводу водомета, вузлів приводу лебідки.
Головний фрикціон зчеплення - «сухий», дводисковий, з тертям сталі з фрикційним матеріалом, з гідравлічним приводом управління.
Коробка передач - механічна, п’ятиступінчата, з механічним приводом управління.
Роздавальна коробка призначена для передачі потужності від коробки передач на ведучі мости, водомет і лебідку. Вона розміщується під сидіннями десанту.
Роздавальна коробка - механічна, двохступінчата, з відбором потужності на водометний рушій і лебідку, з гальмівними вузлами стоянкової гальмівної системи та блокуванням міжосьового диференціалу. Привід управління - механічний.
Карданні передачі служать для з'єднання між собою окремих агрегатів, розташованих в різних місцях машини.
Мости призначені для передачі потужності до колісних редукторів. На машині встановлено чотири провідні мости із спеціальними кулачковими диференціалами.
Колісні редуктори є одноступінчатою передачею, що складається з двох циліндричних шестерень.
Ходова частина складається з колісного рушія і підвіски. Колісний рушій складається з восьми ведучих коліс. Колеса з’ємні, з роз'ємним ободом. Шини безкамерні, з регульованим тиском. Тиск повітря в шинах залежно від дорожніх умов і швидкості руху машини регулюється в межах 300 до 50 кПа (від 3,0 до 0,5 кгс/см2).
Підвіска - незалежна, торсіонна, з гідравлічними телескопічними амортизаторами.
Водометний рушій БТР розташований в кормовій частині машини. Управління колісним рушієм і водометом здійснюється за допомогою рульового механізму.
Рульове управління призначено для забезпечення руху машини в заданому напрямі.
Поворот машини при русі на суші здійснюється поворотом коліс двох передніх мостів, а на плаву - одночасним поворотом водяних рулів, заслінок і коліс. Рульовий механізм - механічний, з гідравлічним підсилювачем.
Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 2020;