Призначення і будова рами вагона

Рама— це несуча конструктивна частина вагона, на якій розміщуєть­ся кузов, слугує для передачі тягових і гальмових зусиль, розподілення навантаження на візки, а також для кріплення гальмового, автозчепного та іншого обладнання.

Рама чотиривісного універсального вагона складається з таких основ­них елементів:

• хребтової балки,

• двох шворневих балок;

• поперечних проміжних балок;

• двох поздовжніх обв'язувальних балок або поясів;

• двох кінцевих балок.

Кількість поперечних проміжних балок залежить від роду і вісності вагонів, наприклад, в 4-вісних критих вагонах їх 9: три основних і 6 допо­міжних, в 4-вісних напіввагонах — 4, вагонах-платформах — 5, у 8-вісних напіввагонах — 8.

На рис. 3.45-3.47 схематично зображені рами критого вагона, напівва-гона і вагона-цистерни. Кожна із них має свої особливості. Так, у рамі ци­стерни відсутні поперечні проміжні балки і поздовжні обв'язувальні по­яси, а кінцева і шворнева балки зв'язуються боковою балкою.

 

Puc. 3.45. Рама універсального критого вагона:

1 — кінцева балка; 2 — хребтова балка; 3 ~ бокова балка;

4 — шворнева балка; 5 — поперечна проміжна балка; 6 — поздовжня балка

для підтримки підлоги; 7 ~* основна проміжна балка; 8 — підлога; 9 — укоси;

10 — надп'ятникова коробка; 11 — п'ятник; 12 — ковзун.

Рис. 3.46. Рама універсального 4-вісного напіввагона: 1 — хребтова балка; 2 - шворнева балка; 3 — поперечна проміжна балка;

4 — опора, яка обмежує опускання люкової кришки у відкритому положенні;

— кінцева балка; 6 — двотавр; 7 — вушки петель для підвіски кришок люків

 


 

 

Рис. 3.47. Ралю 4-вісного вагона-цистерни: 1 — бокова балка; 2 — кінцева поперечна балка полегшеної конструкції; 3 — шворнева балка; 4 — хребтова балка; 5 — швелери для установлення котла на шворневій балці; 6" — сталева опора на шворневій балці для установлення котла.

Рама суцільнометалевого пасажирського вагона (рис. 3.48) з підлогою "а іншими елементами кузова має сприймати всі діючі на вагон наванта-кення. До рами кріпляться електрообладнання, вузли і деталі гальмової :истеми, автозчепів і буферів. Рама складається із наскрізної хребтової, :інцевих, шворневих і середніх поперечних балок.

 

Рис. 3.48. Рама суцільнометалевого пасажирського вагона:

1 — хребтова балка; 2 — шворнева балка; 3 — п'ятник;

4 — середня поперечна балка; 5 — кінцева балка.

В експлуатації перебувають суцільнометалеві пасажирські вагони, в кон­струкції яких відсутня середня частина рами (рами без хребтової балки). Навантаження в цих вагонах сприймають елементи суцільнометалевого кузова. Проте, вагони такої конструкції менше надійні й їх не випускають.








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 5369;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.