Ударно-центруючий прилад і упряжне обладнання

Ударно-центруючий прилад(рис. 3.49) сприймає поздовжні ударні зусилля і повертає відхилений корпус автозчепу в середнє положення. Прилад складається з:

ударної розетки,що розміщена на кінцевій балці рами вагона;

центруючої балки,яка підвішена до ударної розетки за допомогою
двох маятникових підвісок.

Упряжне обладнання(рис. 3.49) з поглинальним апаратом з'єднує корпус автозчепу з рамою вагона, сприймає і гасить тягові та ударні зусил­ля, пом'якшує їх дію на раму.

Упряжне обладнання складається з таких вузлів і деталей:

поглинального апарату;

клина;

тягового хомута;

упорної плити;

передніх і задніх упорів,що розмі­щені на стінках хребтової балки;

підтримуючої планки;

обмежувальної планки.

При зчепленні автозчепів хвосто­вик тисне на упорну плиту, а через неї на поглинальний апарат, стискуючи його. Якщо цей апарат спрацює пов­ністю, зусилля через упорну плиту будуть передаватись безпосередньо на задні упори. Одночасно через тильний упор головки ці зусилля пе­редаються на ударну розетку.

Тягові зусилля передаються від хвостовика через тяговий хомут на поглинальний апарат, стискаючи його перед передніми упорами. Якщо апарат повністю спрацює, ці зусилля безпосередньо будуть передаватись на передні упори, що розміщені на стінках хребтової балки.

Пружинно-фрикційний поглинальний апарат (рис. 3.51), який розта­шований у середині тягового хомута, складається з таких деталей:

натискного конуса;

стяжного болта з гайкою;

фрикційних клинів;

зовнішньої і внутрішньої пружин;

корпусу.

Рис. 3.51. Поглинальний апарат Ш-1-ТМ: 1 — натискний конус; 2 — гайка; 3 — корпус; 4 — фрикційний клин; 5 — зовнішня пружина; 6 — внутрішня пружина; 7 — стяжний болт.

 

 

В автозчепах застосовуються погли-нальні апарати Ш-1-Т, Ш-lTM, Ш-2-В, Ш-б-ТО-4, ПМК-ПОА, Р-2П, Р-5П.

Поглинальний апарат в автозчепах ван­тажних вагонів типу Ш-1-ТМ (рис. 3.51) працює таким чином: при гальмуванні хво­стовик корпусу автозчепу через упорну плиту тисне на натискний конус 1, який пе­реміщуючись всередину корпусу апарата 3, приводить в дію фрикційні клини 4 і через натискну шайбу стискує пружини 5 і 6.

Після їх повного стискання корпус апарата упирається в задні упори. При тягових зусиллях поглинальний апарат аналогічним порядком діє в зворотному напрямку і упирається в передні упори.

 

Рис. 3.52. Поглинальний апарат.

1 ~ корпус; 2-натискнаплита ; 3 - гумометалеві елементи; 4 — направляюча плита.

 

Рис. 353. Поглинальний апарат 73 ZW з еластомірним амортизатором: а — поглинальний апарат 73 ZW; б ~- еластомірний амортизатор; / — упорна плита; 2 — болт; 3 — дистанційний вкладиш; 4 — монтажна планка; 5 — гайка; 6 — еластомірний амортизатор; 7 ~ корпус апарата; A-F — зони контролю справності еластомірного амортизатора.

 

В пасажирських вагонах застосовується гумометалевий ноглиналь-ний апарат Р-2П (рис. 3.52), який відрізняється від пружинно-фрикційно­го меншою масою і простою конструкцією, В корпусі розміщуються де­в'ять гумометалевих пружних елементів, направляюча і натискна плити.

Останнім часом на автозчепах вантажних вагонів установлюються по-глинальні апарати підвищеної енергоємності типу 73 ZW з еластомірними амортизаторами типу KZE-5-R2 (рис. 3.53). При стисканні амортизатора шток входить в корпус і стискує еластомір, створюючи високий внутрішній тиск. Поглинання зусиль здійснюється за рахунок перетікан­ня (дроселювання) робочої в'язкої рідини через маленькі отвори між кор­пусом амортизатора і поршнем.








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1836;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.