Робота механізму зчіплювання при зчепленні та розчепленні вагонів
У корпусі автозчепу є механізм зчіплювання.
Механізм зчіплювання (рис. 3.50) складається з таких деталей:
замка,який замикає сполучені автозчепи в зчепленому стані;
замкоутримувача;
запобіжника замка («собачки»),що охороняє замок у певному місці
та положенні і запобігає саморозчепленню вагонів;
підйомника;
валика підйомника,
болта з гайкоюдля закріплення валика підйомника.
Рис. 3.50. Механізм зчіплювання: 1 — замок; 2 — запобіжник замка; 3 — замкоутримувач; 4 — валик підйомника; 5 — підйомник; 6 — болт з гайкою. |
Автозчепи зчіплюються автоматично при стисканні вагонів між собою або локомотива з вагоном. При цьому малий зуб одного автозчепу попадає в зів сусіднього, замки при стисканні переходять в середину головок і опускаються під дією власної ваги в нижню частину зіву і автозчепи замикаються, тобто заклинюються замками.
Розчепний привод (рис. 3.49) слугує для штучного розчеплення автозчепів і складається з таких елементів:
• розчепного важеля,що має ручку для повороту;
• ланцюжка;
• фіксуючого кронштейна;
• підтримуючого кронштейна.
Для розчеплення автозчепів необхідно до кінця повернути ручку розчепного важеля будь-якого із двох зчеплених автозчепів (із вертикального положення вверх по колу від кінцевої бадки і тут же опустити у вихідне положення). Важіль повертаючись натягує ланцюжок, який, в свою чергу, повертає валик підйомника. Валик повертаючись піднімає підйомник, а підйомник — замок, знімаючи блокування запобіжника. Коли автозчепи розходяться, замок ховається в карман головки і автозчепи знову готові до зчеплення.
Підйомник у піднятому положенні може закріпити замок в розчепленому стані, що запобігає наступному зчепленню. В такому випадку ручка розчепного важеля затримується на поличці фіксуючого кронштейна і з головок автозчепів виглядає червоний сигнальний відросток замка.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1680;