Обгрунтуйте методи розвитку та контролю силових якостей спортсмена. 9 страница

 

Для визначення ЗЦМ тіла використовуються експериментальні або розрахункові методики.

Для визначення положення ЗЦМ при різних положеннях тіла була сконструйована спеціальна модель, заснована на принципі використання способу головних точок. Бернштейном (1973) був запропонований метод обчислень ЗЦМ тіла з використанням відносної ваги його окремих частин і положення центрів мас окремих ланок тіла.

7.7. Біомеханічні аспекти порушення постави та шляхи їх корекції

 

Нормальна постава є одним із критеріїв, що визначає стан здоров'я людини. Вона характеризується наступними ознаками: положення голови пряме; плечі, ключиці, реберні дуги, гребені клубових кісток симетричні; живіт плоский, підтягнутий; нижні кінцівки прямі (кути кульшових і колінних суглобів близько 180°); при огляді позаду: контури пліч і нижні кути лопаток розташовуються на одному рівні, а внутрішні краї - на однаковій відстані від хребетного стовпа; при огляді збоку відносно: хребетний стовп має помірні фізіологічні вигини (шийний і поперековий лордози, грудний і крижово-куприковий кіфози) (Рис. 7.8.).

 

Рис. 7.8. Нормальна постава (вид збоку)

 

Польський варіант класифікації постави виділяє три типи постави:

1. К – кіфозна постава;

2. L – лордозна постава;

3. R - рівномірна постава.

 

З урахуванням виразності фізіологічних вигинів хребетного стовпа Ніколаєвим (1954) була запропонована класифікація постави, що включає п'ять типів: нормальну, виправлену, сутулувату, лордозну і кіфозну.

 

Потапчук і Дідур (2001), приймаючи в увагу особливості фізичного розвитку дітей, пропонують виділяти поставу дошкільника, молодшого школяра, юнаки і дівчини.

Оптимальна постава дошкільника: тулуб розташований вертикально, грудна клітка симетрична, плечі розгорнуті, лопатки злегка виступають, живіт видається вперед, намічається поперековий лордоз. Нижні кінцівки виправлені, кут нахилу таза - від 22 до 25°.

 

Нормальна постава школяра характеризується наступними ознаками: голова і тулуб розташовані вертикально, плечовий пояс горизонтально, лопатки притиснуті до спини. Фізіологічні вигини хребетного стовпа відносно помірковано виражені, остисті відростки розташовані по одній лінії. Випинання живота зменшується, але передня поверхня черевної стінки розташована спереду від грудної клітки, кут нахилу таза збільшується.

 

Оптимальна постава юнака і дівчини: голова і тулуб розташовані вертикально при виправлених ногах, плечі злегка опущені і знаходяться на одному рівні. Лопатки притиснуті до спини. Грудна клітка симетрична. Молочні залози в дівчин симетричні і знаходяться на одному рівні. Живіт плоский, утягнутий відносно грудної клітки. Фізіологічні вигини хребетного стовпа добре виражені, у дівчин підкреслюється лордоз, у юнаків - кіфоз.








Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 599;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.