Регулювання швидкості двигуна зміною напруги живлення
Для реалізації даного способу регулювання необхідно мати джерело живлення, напруга, на затискачах якого може змінюватися в широких межах. Для електродвигунів постійного струму в якості таких джерел використовуються різного роду керовані перетворювачі електричної енергії змінного струму в електричну енергію постійного струму. Найбільш широке застосування отримали електромашинні і вентильні перетворювачі. Регулювання напругою, так само як і реостатне, здійснюється при постійному потоці двигуна Ф = Ф н = const. З рівняння
випливає, що зі зміною здійснюється регулювання тільки швидкості ідеального холостого ходу
тоді як жорсткість механічних характеристик при незмінних параметрах ланцюга якоря зберігається. При цьому механічні характеристики являють собою сімейство паралельних один одному прямих, тобто мають однакову твердість (як показано на рис. 5.2), що визначає відносно високу стабільність кутовий швидкості.
Малюнок 5.2 - Механічні характеристики двигуна при зміні живлячої напруги ( )
Діапазон регулювання в системах приводу без зворотних зв'язків обмежується значенням (8 10): 1, а в замкнутих системах може досягати значень 1000:1 і більше.
Модуль жорсткості механічних штучних характеристик менше, ніж модуль жорсткості природної характеристики. Однак у порівнянні з реостатним регулюванням при регулюванні в зоні низьких швидкостей модуль жорсткості характеристик виявляється значно більшим, що дає можливість істотно розширити діапазон регулювання швидкості.
Регулювання кутової швидкості здійснюється вниз від основної, так як напруга, що прикладається до якоря, в більшості випадків може змінюватися тільки вниз від номінального (іноді, наприклад, при регулюванні кутової швидкості двигуна з постійними магнітами можливе регулювання як вниз, так і вгору від основної швидкості - двухзонной).
Оцінивши технічні та економічні показники параметричного регулювання швидкості зміною напруги, можна прийти до висновку, що високі технічні показники регулювання швидкості купуються ціною значного збільшення габаритів і вартості електропривода. Додаткові витрати, пов'язані з введенням керованого перетворювача, повністю окупаються високою керованістю системи, що забезпечує можливість ефективного автоматичного управління всіма режимами роботи електропривода і точного автоматичного регулювання його координат.
Дата добавления: 2016-05-11; просмотров: 588;