ТЕМА 13. Довгі змішані напої.

Довгі змішані напої — це напої об’є­мом більш як 150 мл і розбавлені на­повнювачем. Наповнювач може бути газований (вода з сифона, плодово-ягід­ні газовані напої, мінеральна вода, то­нізуючі води) і негазований (соки). За вмістом алкоголю довгі змішані напої поділяють на алкогольні та безалко­гольні; за температурою подавання — холодні та гарячі.

У сучасній класифікації довгі змішані напої ділять на групи:

1. Хайболли.

2. Баки.

3. Ріккі.

4. Коллінзи.

5. Фіси.

6. Дейзі.

7. Фіксі.

8. Джулепи.

9. Коблори.

10. Куулери.

11. Сенгері (холодні і гарячі).

12 Слінги

13. Тодді

14. Молочні пунші.

15. Пафф.

16. Ег-ног.

17. Санді

18. Айс-кріми.

19. Шербети

20. Лимонад, оранжад та ін.

Готують довгі змішані напої в посуді, в якому подають: холодні — в келихах Хайболл місткістю від 150 до 350 мл, а гарячі — в склянках з підсклянником або в фарфорових кухлях.

Хайболли

Хайболл — довгий змішаний напій, в який входять алкогольна або безалкоголь­на основа, ароматичний модифікатор, газований наповнювач і харчовий лід. Як основу в алкогольних Хайболлах ви­користовують будь-який натуральний напій (горілка, джин, віскі, коньяк, брен­ді) і сухі вина. Можна використовува­ти і поєднання основ: коньяк і вишне­вий бренді, горілка і яблучний бренді, коньяк з абрикосовим, грушевим, сли­вовим та іншими бренді з кількома дешами лікера або сиропу Хайболли можуть бути і аперитивами, якщо основою є вина типу Вермут і аро­матні лікери.

Наповнювачем в Хайболлах може бути будь-який газований напій. Рецептуру для напоїв Хайболл роз­робляють за формулою.

Для тих, хто любить солодкі Хайболли, можна використати формулу апельсином. Сервірують паличкою для розмішування.

При приготуванні Хайболлів дотриму­ються такої пропорції: основа — 50 мл, наповнювач — 100 мл, лід харчовий — 2 — 3 великих шматки (завбільшки з волоський горіх).

 

Горілка-хайболл.

Горілка — 50,лікер апельсиновий — 2 — 3 деша, лимонад апельсиновий — 100 мл, лід харчовий. Вихід — 150.

 

Технологія приготування напоїв Хай­болл: келих Хайболл охолоджують, кла­дуть 2 — 3 великих шматки льоду, вли­вають основу, солодку частину, якщо вона передбачена. Келих заповнюють наповнювачем і розмішують барною ложкою протягом 5 с. Оформляють

Лікер Куантро — 25, сік апельсиновий — 25, вода мінеральна — 100, Ангостура — 2 — 3 деша, лід харчовий. Вихід— 150.

Баки

Бак — довгий змішаний напій, який готують з міцної алкогольної основи (горілка, віскі, джин, коньяк, ром або їх поєднання) з соком, вижатим зі сві­жого лимона, і розбавляють тільки імбирним лимонадом. Напої Бак готу­ють без підсолоджуючого компонента.

Технологія приготування напоїв Бак: у заздалегідь охолоджений келих Хайболл місткістю до 200 мл кладуть харчовий лід великими шматками (на 1/2 його об’єму), вижимають сік з свіжого лимо­на (5 мл), додають міцну алкогольну осно­ву і наповнювач (імбирний лимонад — 100 мл). Всі компоненти розмішують барною ложкою, сервірують соломин­кою, формляють кружальцем лимона Рецептури напоїв Бак розробляють за формулою.

Назва напоїв Бак залежить від викорис­таної основи: Горілка-бак, Віскі-бак, Коньяк-бак, Джин-бак, Ром-бак. Напій Бак з Шотландським віскі називається Маммі Тейлор; з віскі Капер Бурбон — Маммі Саузерн; з джином — Маммі-сісте; з ромом — Сьюзі Тейлор. Джин-бак (Маммі-сісте).

 

Ріккі

Ріккі— довгий змішаний напій, до скла­ду якого входить міцна алкогольна або безалкогольна основа, сік лайма і га­зований наповнювач — содова вода і харчовий лід. Підсолоджуючий компо­нент використовують тільки з дистиля­тами.

Напої Ріккі можуть бути і аперитива­ми, якщо основою є гіркі настоянки, бітери, а підсолоджуючим компонентом фруктово-ягідні сиропи, лікери. Мож­ливе поєднання різних основ і підсо­лоджуючого компоненту Технологія приготування довгих зміша­них напоїв Ріккі: в заздалегідь охолод­жений і наповнений на 1/2 об’єму ве­ликими шматками харчового льоду ке­лих Хайболл місткістю до 250 мл вижи­мають сік лайма, додають основу, під­солоджуючий компонент, розбавляють содовою водою, розмішують барною ложкою.

Сервірують паличкою для розмішу­вання.

Найбільшим попитом користуються такі напої Ріккі: Горілка-ріккі, Джин-ріккі, Епрікот-ріккі з горілкою, Слоу-джин-ріккі, Епл Джек-ріккі. Бурбон-ріккі, Горілка-ріккі з Вермутом, Черрі-ріккі. Горілка-ріккі.

Сік лайма (натуральний) — 5, лікер Апельсиновий — 5, горілка — 40, вода содова — 100, лід харчовий. Вихід — 150.

 

Коллінзи

Коллінз — довгий змішаний напій, що складається з міцної алкогольної осно­ви, підсолоджуючого компонента, соку з свіжого лимона, харчового льоду і мінеральної води. В принципі коллінз це той же сау, але розбавлений міне­ральною водою.

До цієї групи належить велика кількість напоїв Коллінз, проте найбільш попу­лярними є Том-коллінз, який готують на основі джину Олд Том і Джон Кол­лінз — на голландському джину.

Технологія приготування напоїв Кол­лінз: келих Хайболл місткістю до 35 мл охолоджують, наповнюють на 1/2 об’є­му великими шматками льоду, влива­ють сік натурального лимона, підсолод­жуючий компонент і міцну алкогольну основу. Всі компоненти ретельно змі­шують барною ложкою, потім долива­ють мінеральну воду і знову розмішу­ють.

Подають Коллінз в тих самих ке­лихах, що й готували, оформляють шматочком лимона.

Залежно від основ і їх поєднань можна приготувати велику кількість різних напоїв Коллінз. Константою в цьому напої є лимонний сік, а основу і солод­ку частину можна змінювати.

 

Том-коллінз.

Сироп цукровий — 20, сік лимона — 20, джин Олд Том — 60, вода мінеральна — 100, лід харчовий. Вихід — 200.

Фіси

Фіс — шумуючий, ігристий напій (ал­когольний і безалкогольний), основною складовою частиною якого є газована вода або шампанське і кислі на смак плодові і ягідні соки.

Батьківщина Фісів — Англія, проте вони набули широ­кої популярності і в інших країнах. Наз­ва Фіс походить від англійського слова, що означає "ігристий", "шумуючий".

Для приготування газованої води вико­ристовують сифон.

Технологія приготування напоїв Фіс: у заздалегідь охолоджений і наповнений на 1 /2 коктейльним льодом шейкер вли­вають всі компоненти, крім наповню­вача і модифікатора, інтенсивно зби­вають 10—15 с. Якщо до складу напою входить емульгатор, то збивають його в електричному міксері. Келих Хайболл (місткістю від 250 до 350 мл) охолоджу­ють і наповнюють на 1/2 льодом Фраппе, потім вливають в нього змішаний напій, додають воду з сифона (за сма­ком відвідувача) або шампанське, роз­мішують барною ложкою і збризкують модифікатором. Подають з соломин­кою.

Фіс без емульгатора оформляють фрук­тами і ягодами, з емульгатором — кру­жальцем лимона або апельсина, які під­вішують на край келиха. Фіс повинен бути шумуючим напоєм. Для того щоб при заповненні келиха газованою водою утворилася гарна "ко­рона" з піни, можна поверхню рідини посипати цукровою пудрою. Так слід зробити тоді, коли вода недостатньо насичена вуглекислим газом.

Напої Фіс слід споживати відразу після приготування, оскільки вода з сифона не сприяє тому, щоб Напій довго був шумуючим.

У Фіс використовують емульгатори: яйця (білок і жовток), вершки або сметану. Фіс з яєчним білком називається сріб­ним, з жовтком — золотим, з цілого яй­ця — королівським, з сметаною — Крем-фіс. Фіс, який розбавляють шампан­ським, називається Діамантовим.

 

Фіс Бім-бом.

Всі компоненти збивають в шейкері, виливають в широкий ке­лих, на дно якого кладуть часточки апельсина та лимона, потім доливають шампанське.

Горілка — 20,лікер Вишневий — 20,сік лимонний — 20,шампанське — 100,апельсин — 1/8 шт.,лимон — 1/8 піт., лід харчовий.Вихід — 160.

Дейзі

Дейзі — довгий змішаний напій, для приготування якого використовують малиновий або гранатовий сироп (со­лодка частина), малиновий газований напій (наповнювач), лимонний сік або сік дайма (кисла частина) і міцні алко­гольні напої і їх поєднання або фрук­тово-ягідні сиропи (основа). В ролі аро­матичного модифікатора використову­ють лікер жовтий Шартрез.

Технологія приготування напоїв Дейзі. В заздалегідь охолоджений і наповне­ний на 1/2 об’єму коктейльним льодом шейкер вливають компоненти, крім наповнювача, і ретельно збивають про­тягом 15 — 20 с. Суміш виливають в охо­лоджений і заздалегідь гарнірований плодами, ягодами і льодом на 3/4 об’єму келих Хайболл (місткістю 350 мл), до­дають малиновий газований напій, роз­мішують барною ложкою, потім вприс­кують 2 — 3 деша жовтого Шартреза. Сервірують соломинкою і ложкою для фруктів, оформляють апельсином, ли­моном, вишнею, полуницею, малиною, виноградом.

Горілка-дейзі.

Сироц малиновий — 10,сік лимонний натуральний — 20,горілка — 70,лимонад малиновий — 100,лікер Шартрез жовтий— 2 — 3 деша, фрукти. Вихід — 200.

Фіси

Фіси— це довгий змішаний напій, до складу якого входять ананасовий сироп, ананасовий газований напій, сік свіжо­го лимона, сік дайма, міцна алкогольна або безалкогольна основа і ароматич­ний модифікатор — лікер зелений Шартрез (2 — 3 деша). Формула побудови рецептур і техноло­гія приготування напоїв Фіксі така ж сама, як і напоїв Дейзі.

 

Горілка-фіксі.

Сироп ананасовий — 10,сік лимона — 20, горілка — 70, напій ананасовий газований — 100, лікер Шартрез зелений — 2 — 3 деша, фрукти — 20. Вихід — 200/20.

Джулепи.

Джулеп — ароматний, освіжаючий, прохолодний змішаний напій, обов’яз­ковою складовою частиною якого с сві­жа м’ята. Основні принципи приготування напоїв

 

Для приготування Джулеп викорис­товують фарфорову ступку. Подають Джулеп у посуді місткістю не менш як 350 мл зі скла або металу. Краще використовувати металевий по­суд, оскільки в ньому напій охолоджу­ється швидше. Скляний посуд повинен бути тонкостінним, перед подаванням склянку обгортають полотняною сер­веткою, подають на блюдці.

Посуд для приготування і подавання Джулеп охолоджують в морозильній камері протягом ЗО хв.

Для Джулеп використовують тільки свіжу м’яту в кількості 3 — 5 гілочок на порцію.

При приготуванні алкогольних Джу­леп використовують міцні алкогольні напої високої якості і великої витримки.

Підсолоджуючим компонентом є на­туральний цукровий сироп.

При оформленні напою використо­вують гілочку зацукрованої свіжої м’яти (її миють, висушують рушником і об­качують в цукровій пудрі). Перед зану­ренням в напій гілочку м’яти надрізу­ють біля стебла для того, щоб сік стікав у напій.

Для охолодження напою використо­вують харчовий лід у вигляді стружки або дрібно потовчений.

 

Технологія приготування класичного напою Джулеп: в фарфорову ступку влипають 1 столову ложку цукрового сиропу, кладуть 3 — 5 гілочок свіжої м’яти, додають 2 — 3 деша Ангостури. Все добре розтирають кописткою, од­ночасно розмішують 2 — 3 хв, вливають половину міцної алкогольної основи і знову ретельно перемішують, потім фільтрують.

В заздалегідь охолоджений і наповне­ний на чверть льодом посуд для Джу­леп (келих Хайболл або кружку) вли­вають профільтровану суміш і перемі­шують барною ложкою 2 — 3 хв, потім додають ще лід (щоб він заповнив по­суд до 3/4 об’єму) і вливають решту міцної алкогольної основи, перемішу­ють барною ложкою до повного охо­лодження напою. Для одержання більш екзотичного смаку додають Ямайський ром.

Сервірують напій соломинкою, оформ­ляють зацукрованою гілочкою м’яти. Окремо подають склянку охолодженої води.

За цією формулою можна приготувати напої: Горілка - джулеп, Джин -джулеп, Віскі-джулеп, Коньяк-джулеп. Можна поєднувати міцні алкогольні основи, про­те додавання Ямайського рому обов’яз­кове.

 

Горілка- джулеп.

Сироп цукровий — 20,ром Ямайський — 20, горілки — 60,м’ята свіжа—3—5 гілочок,сік свіжої м’яти— 10,

лід, Ангостура — 2 — 3 деша.В и х і д — 110.

Замінивши міцну алкогольну основу пло­дово-ягідними сиропами, можна приго­тувати безалкогольні Джулепи. Сік сві­жої м’яти в цих напоях можна заміни­ти м’ятним сиропом або м’ятним на­поєм.

Технологія приготування безалкоголь­них напоїв Джулеп: в склянку кладуть 2 — 3 гілочки свіжої м’яти, додають цу­кор, ретельно розтирають ложкою. М’я­ту видаляють, склянку наповнюють дрібно потовченим льодом і додають решту компонентів, передбачених ре­цептурою, ретельно перемішують. При­крашають напій гілочкою м’яти, свіжи­ми або консервованими фруктами. Джулеп Томатний. Свіжу м’яту розти­рають в склянці з сіллю, м’яту видаля­ють, в склянку додають дрібно потов­чений харчовий лід, вливають томатний і лимонний соки, додають чорний ме­лений перець, змішують.

М’ята свіжа — 3 гілочки,сіль — 1, сік томатний — 70,сік лимонний — 10,перець чорний мелений — 0,02,

лід. В и х і д — 90.

Коблери.

Коблер (коктейль з фруктами) — аме­риканський довгий змішаний напій, приготовлений з цукрового сиропу або лікера, вина або міцної алкогольної ос­нови з доданням різних плодів або ягід. Обов’язковою складовою частиною Коблерів с дрібно потовчений лід. Коб­лер користується заслуженою популярністю як десертний прохолодний, осві­жаючий напій, особливо принадний в літню спеку. П’ють Коблер повільно, крізь соломинку. «Недарма ця назва в перекладі з англійської мови означає "довгий ковток

 

Технологія приготування Коблєра: на дно охолодженого келиха місткістю 250 мл кладуть подрібнений харчовий лід (приблизно до половини, а то й до 2/3 висоти), потім вливають компонен­ти, перемішують барною ложкою, дода­ють свіжі плоди або ягоди (виноград, вишні, черешні, малину, полуниці, апель­сини, банани, мандарини, персики, аб­рикоси). Груші і яблука не додають. Апельсини, ананаси, банани, диню ви­користовують не тільки свіжими, а й консервованими, свіжозамороженими. Ягоди кладуть цілими, персики роз­різують навпіл (без кісточки), анана­си, банани, абрикоси нарізують куби­ками.

Традиційною основою Коблерів є сухі і напівсолодкі столові, міцні і десертні вина, а також шампанське та ігристі вина.

У разі використання міцної алкоголь­ної основи Коблер розбавляють напов­нювачем: для коньяку — шампанське; для джину — тонік або імбирний ли­монад; для віскі — содова вода; для ро­му — Кока-Кола, Пепсі-Кола; для фрук­тово-ягідних бренді — фруктово-ягідні газовані напої.

У Коблерах міцна алкогольна основа не повинна перевищувати 50 мл, а вин­на — 100 мл; наповнювач беруть не більш як 100 мл.

При приготуванні Коблєра з підсолод­жених або десертних вин цукровий сироп не рекомендується, його заміню­ють ароматними лікерами. Поєднання різних сиропів і лікері п в напої робить його ароматнішим і смачнішим. Для безалкогольних Коблерів викорис­товують плодово-ягідні соки, морси, морозиво, міцну заварку чаю, збиті верш­ки, які кладуть поверх напою. Сервірують Коблер соломинкою, лож­кою для фруктів і ягід, оформляють зацукрованою гілочкою свіжої м’яти, плодами, ягодами, цитрусовими. Так можна приготувати широкий асор­тимент Коблерів: Горілка-коблер, Конь-як-коблер, Джин-коблер, Мукузані-коб-лер, Гурджуані-коблер, Шампанське-коблер та інші.

Рецептури Коблерів розробляють за формулами: з міщюю алкогольною основою.

Куулери

Куулер — довгий змішаний напій, при­готовлений з міцної алкогольної або винної основи і розбавлений сидром або сухим шампанським. В Куулер не використовують цукор. При викорис­танні десертних вин додають кілька краплин лимонного соку. Подають напій Куулер в келихах Хай-болл місткістю не менш як 250 мл. Оформляють Куулер спіраллю з цедри цілого лимона або апельсина. Рецептури для Куулер розробляють за формулами: для міцних алкогольних основ

Сенгері — напій, який готують з охо­лодженого і підсолодженого пива, вина або іншого алкогольного напою. Напов­нювачем у цьому напої є вода. Міцної алкогольної основи повинно бути не більш як 50 мл, вина — 100 мл. Готують Сетері в келихах Хайболл місткістю до 200 мл, зверху посипають тертим мускатним горіхом.

Сенгері поділяють на гарячі і холодні. Якщо Сенгері готують з пива, то його підігрівають кип’ятильником, не дово­дячи до кипіння. Мускаткий горіх до­дають останнім в обох варіантах. Сенгері, що готують з сухими винами, підігрівають на водяній бані. їх не роз­бавляють гарячою водою, оскільки вони мутніють. Підсолоджуючим компонен­том є різні сиропи і лікери .Технологія приготування схолоджено­го Сенгері: в заздалегідь охолоджений і наповнений на 1/2 об’єму льодом ке­лих Хайболл місткістю до 200 мл вли­вають 40 мл основи і 10 мл підсолоджу­ючого компонента, розбавляють водою і розмішують барною ложкою. Зверху посипають тертим мускатним горіхом. Технологія приготування гарячого Сен­гері: в заздалегідь підігрітий келих Хай­болл або в склянку з підсклянником вливають 40 мл основи і 10 мл підсо­лоджуючого компонента, розбавляють гарячою водою (не більш як 100 мл), розмішують барною ложкою, зверху посипають тертим мускатним горіхом. Пивні і винні Сенгері готують так само. Рецептури для Сенгері розробляють за формулами,на міцній алкогольній основі (гарячий і холодний)

Тодді

Тодді — це суміш міцної алкогольної основи, підсолоджуючого компонента, прянощів і гарячої води. Для аромату і як гарнір використовують шматочок лимона.

Міцною алкогольною основою є горіл­ка, віскі, джин, коньяк, ром, бренді. Ос­нови повинно бути не більше як 50 мл. З прянощів використовують корицю, гвоздику, мускатний горіх.

Технологія приготування Тодді: в зазда­легідь підігрітий келих Хайболл місткі­стю до 250 мл вливають компоненти, кладуть прянощі, крім тертого мускат­ного горіха, і заповнюють гарячою по­дою. Суміш розмішують барною лож­кою, зверху посипають тертим мускат­ним горіхом і опускають кружальце лимона. Напій настоюють протягом трьох хвилин, проціджують ; подають. Сервірують чайною ложкою, яку кла­дуть на блюдце ручкою вправо.

 

Молочні пунші

Готують ці напої на міцній алкогольній основі (горілка, джин, коньяк, віскі, бренді). До їх складу входять також яйця, молоко, солодкий компонент (сиропи і лікери), ароматичний модифікатор (тер­тий мускатний горіх). Молоко викорис­товують як наповнювач, об’єм його повинен бути не більш як 100 мл. Міцна алкогольна основа становить 50 мл, а солодкий компонент — до 10 мл. Як основу і солодку частину можна використовувати різні поєднання міц-ноалкогольних основ і лікерів.

Технологія приготування молочних пун­шів: усі компоненти, крім молока і мус­катного горіха, збивають в міксері з льодом протягом 20 с. В заздалегідь охолоджений і наповнений льодом на 1/4 об’єму келих Хайболл місткістю до 350 мл вливають профільтровану суміш, доповнюють молоком і посипають звер­ху тертим мускатним горіхом. Оформ­ляють напій часточками лимона або апельсина. Сервірують пунш двома со­ломинками.

 

Пунш Шоколадний. Лікер шоколадний — 10, коньяк — 40, яйця — 40, молоко — 100,горіх мускатний тертий — 1—2. В и х і д — 190.

В молочному пунші можна використо­вувати не ціле яйце, а тільки його скла­дову частину (білок або жовток), інко­ли прянощі.

Пафф

Пафф — різновид молочних алкоголь­них пуншів, які розбавлені сифонною водою

Підсолоджуючим компонентом с різні плодово-ягідні сиропи і лікери. Технологія приготування Паїрф: в за­здалегідь охолоджений шейкер кладуть лід (на 1/2 об’єму), вливають всі ком­поненти, крім наповнювача. Суміш зби­вають, фільтрують і влипають в охолод­жений і наповнений на 1/2 льодом бо­кал Хайболл місткістю не менше як 350 мл, потім заповнюють сифонною во­дою, перемішують барною ложкою.

 

Бренді-пафф. Лікер або сироп — 25,молоко — 25, бренді — 25, вода газована — 100. Вихід— 175.

 

Для приготування Пафф беруть рівні частини молока, підсолоджуючого ком­понента і міцної алкогольної основи. Вихід компонентів без наповнювача — 75 мл. Можна використовувати різні поєднання міцних алкогольних основ і підсолоджуючого компонентну.

Ег-ног

Ег-ног — корисний і поживний напій, до складу якого обов’язково входять свіжі дієтичні сирі яйця або жовтки яєць та молоко пастеризоване або кип’яче­не, вершки, сметана. Батьківщина цього напою — Шотлан­дія. В перекладі з шотландської мови Ег-ног означає "яєчне пиво". Основою Ег-ног є міцні алкогольні напої (горілка, віскі, бренді, коньяк), кріплені вина, а також безалкогольні (соки).

Можна використовувати і поєднання різних основ, як алкогольних, так і без­алкогольних.

Технологія приготування Ег-ног: всі компоненти, передбачені рецептурою, охолоджують і збивають в міксері, роз­ливають профільтровану суміш у низькі келихи, що нагадують пивні кухлі, або в келихи Хайболл, зверху посипають тертим мускатним горіхом або тертим шоколадом, ванільним цукром, меленою корицею чи кавою. Подають відразу піс­ля приготування, поки не осіла піна.

Сервірують соломинкою. Ег-ног буде смачнішим, якщо жовток збивати з компонентами, а білок окре­мо, потім його ввести у напій.

Для кращого збивання напою всі ком­поненти, що входять в рецептуру, перед приготуванням слід добре охолодити.

Можна приготувати напої: Горілка-ег-ног, Бренді-ег-ног, Коньяк-ег-ног, Віскі-ег-ног, Куантро-ег-ног, Ром-ег-ног.

 

Технологія приготування алкогольного Ром-ег-ног: охолоджені компоненти, крім білка яйця, збивають в міксері протягом 1 хв. Келих Хайболл місткістю 250 мл охолоджують, наповнюють на 1/2 об’є­му льодом і вливають профільтровану суміш. Білок яйця збивають окремо, заправляють сіллю за смаком, вводять в напій, зверху пишну піну посипають ароматичним модифікатором.

Ег-ног Полуничний (Малиновий, Су­ничний). Всі компоненти збивають в міксері в густу піну. Існує чотири варі­анти рецептур.

 

Санді

Санді — напої, які готують з фрукто­вих сиропів, соків, протертих фруктів, морозива, з додаванням невеликої кіль­кості ароматизованих спиртних, напоїв або без них. Всі компоненти напою кладуть в креманку, не змішуючи, в та­кій послідовності, як подано в рецеп­турі

 

Санді Полуничний.

Морозиво полуничне — 60, полуниця протерта — 70, сироп полуничний — 20, полуниця свіжа — 20. Вихід— 150/20.

Айс-крім-смачний, поживний напій, основною складовою частиною якого є морозиво. В перекладі з англійської мови айс-крім означає "заморожений вершковий крем". Айс-кріми не розмі­шують. Компоненти кладуть в такій послідовності, як подано в рецептурі. Подають у високих склянках або кели­хах з соломинкою і ложечкою. Зверху оформляють плодами і ягодами.

 

Айс-крім Виноградно-гранатовий. У ви­соку склянку або келих кладуть фрук­тове морозиво, додають гранатовий сік, свіжі або консервовані фрукти асорті і заливають виноградним соком.

Морозиво фруктове — 50, сік гранатовий — 40, фрукти асорті свіжі або консервовані — 50, сік виноградний — 100. Вихід — 240.

 

Айс-крім Лимонний. У високу склянку або келих кладуть фруктове морозиво, додають лимонний сік, заливають фрук­товою водою, зверху кладуть кружаль­це обчищеного лимона.

Морозиво фруктове — 50, сік лимонний — ЗО, вода фруктова — 120, лимон — 15. Вихід — 215.

 

Айс-крім Айсберг. У високу склянку або келих кладуть вершкове морозиво, до­дають гвоздичний сироп, заливають ли­монним морсом, зверху кладуть збиті вершки сік проціджують крізь марлю або вижи­мають сік на соковижималці, додають цукор і газовану воду. Для смаку дода­ють шматочок свіжої лимонної цедри.

 

Пивні напої

Пиво гаряче. В пиво додають корицю, гвоздику та цедру лимона і кип’ятять. Жовтки розтирають з цукром до білої піни і розводять гарячим пивом, безпе­рервно помішуючи. Суміш підігрівають до загусання, не доводячи до кипіння. Готовий напій розливають в склянки і подають.

Пиво — 250, яйця (жовток) — 20,цукор — 25, кориця, гвоздика,цедра лимона.Вихід — 275.

 








Дата добавления: 2016-04-11; просмотров: 9540;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.036 сек.